Десять найстародавніших живих істот на Землі в фотографіях Рейчел Сассмен

Художниця Рейчел Сассмен захоплюється історіями дуже древніх створінь, які досі живі. Ні, це не члени британської аристократії або вампіри-опівнічники.

Серед об’єктів її інтересу — південноафриканський баобаб Пафурі, вік якого щонайменше 2000 років. Або строматоліти із Західної Австралії — організми, відповідальні за процес насичення атмосфери планети киснем, який почався 3,5 мільярда років тому.

Сассмен витратила роки, досліджуючи наукові факти, які стоять за кожною фотографією стародавніх істот. «Я намагаюся підходити до них як портретам людей,» говорить вона про своїх фотографіях. «Я хочу, щоб вони відрізнялися від просто пейзажів або документалістики; ці організми мають свій характер і в деякому роді вони схожі на людей.»

На цих часто тихих, спокійних зображеннях історії лежать не на поверхні. Багато зображень потрапили в книгу художниці» Найстарші живі істоти в світі «. На деякі з них ви можете поглянути зараз.

1. Рідкісний евкаліпт, Новий Південний Уельс, Австралія, 13 000 років

68cb5.jpg

Цей евкаліпт, який знаходиться на межі зникнення, є одним з п’яти, які залишилися на планеті Земля. Сассмен довелося пообіцяти працівникам, що вона не буде розголошувати точну назву місцезнаходження, щоб не піддавати рослину небезпеці.

2. Юкка пустелі Мохаве, пустеля Мохаве, Каліфорнія, 12000 років

7a6f4.jpg

«Креозотові кущ, віком близько 12 000 років і пальма Юкка — обидва мають характерні кільцеві структури, які виходять з центру. Нові стебла замінюють старі, але всі вони пов’язані однією і тією ж древньою клональною кореневою системою.»

3. Сосна остиста міжгорна, Білі гори, Каліфорнія

43d95.jpg

«Остисті сосни є найстаршими унітарними організмами в світі, вік яких перевищує 5000 років», — говорить Сассмен.«У 1960‑х роках один молодий аспірант зрубав найстаріше дерево в світі заради проведення нікому не потрібного наукового експерименту. Поперечний перетин цього дерева виставлено в одному з казино Невади».

4. Морська трава Посейдония океанічна, Балеарські, Іспанія, 100 000 років

2de61.jpg

«Луг з морської трави Посейдонії океанської укорінився в цих місцях ще в ті часи, коли наші найдавніші пращури починали застосовувати перші інструменти десь на просторах Південної Африки».Трава росте в місцях, які охороняються ЮНЕСКО, між островами Ібіца і Форментера. »

5. Ла лларета, пустеля Атакама, Чилі, біля 2,000 років

f750c.jpg

«Щільна зелена маса, яка виглядає як мох, насправді дуже щільний, квітучий чагарник, який є родичем петрушки,» — пише Сассмен.

6. Вельвичия дивовижна, пустеля Наміб-Науклуфт, Намібія, 2000 років

44389.jpg

Вельвичия є примітивною хвойною рослиною, яка росте тільки на частині берегової лінії Намібії та Анголи. Насправді, на фото лише два листки цієї рослини, які ніколи не опадають.

7. Мертва хуанська сосна поряд із живою популяцією, Маунт Рід, Тасманія, 10 500 років

8f6cd.jpg

Вік цієї колонії був визначений завдяки радіовуглецевому аналізу пилку, знайденого на дні сусіднього озера.

8. Антарктичний мох, острів Елефант, Антарктида, 5500 років

694bf.jpg

Цей мох знаходиться на березі, буквально в декількох сотнях метрів від місця висадки експедиції Шеклтона, що сталася 100 років тому. Дістатися до нього художниці було нелегко.

9. Строматоліти, станція Карбла, Західна Австралія, 2000 — 3000 років

bbea8.jpg

«Строматоліти пов’язують ціанобактерії; організми, які пов’язані з оксигенацією планети, яка почалася 3,5 мільярда років тому і підготувала ґрунт для інших живих істот на Землі», — говорить Сассмен.

10. Баобаб Пафурі, Національний парк Крюгера, Південна Африка, 2000 років

1227e.jpg

Цей баобаб охороняється озброєними людьми. З віком серцевина баобаба розм’якшується і в них утворюються дупла.

Тоді їх використовують тварини як укриття, а деякі недобросовісні люди влаштовують в них туалети, житла і навіть бари. Тому дерево охороняється.