Топ-10 мініатюрних тварин

Яких тільки див на світі не буває, і щоб побачити найбільш незвичайні з них потрібно дуже добре придивитися, так як найбільш чудові тварини через їх крихітні розміри можна й не помітити.

Останні дні 2010 року принесли світу плямистого теля-панду. З’явився представник цього рідкісного виду в штаті Колорадо, США, і потрапив до рейтингу видання TIME як один із 10 найбільш рідкісних і мініатюрних тварин

ff257.jpgТеля-панда 31 грудня на світ з’явився теля-панда Бен, який став 24‑м у світі таким дивним телям. У Бена чорні кола навколо очей і звичне для панди чергування чорного і білого кольору на тілі. Особливим Бена робить не тільки схожість з пандами: немовля також примітне своїми карликовими розмірами — таких тварин, які є результатами генетичного впливу, вирощують не для сільськогосподарських цілей, а, швидше, як домашніх улюбленців. 
Вартість такого вихованця становить приблизно 30 000 доларів.
a729b.jpgФенекФенек — мініатюрна лисиця своєрідної зовнішності, яка живе в пустелях Північної Африки. Фенек за розмірами менший домашньої кішки. Висота в холці 18 – 22 см, довжина тіла — 30 – 40 см, хвоста — до 30 см, важить він до 1,5 кг. Чарівності цій лисичці додають вуха. Вуха Фенек — найбільші серед хижаків по відношенню до величини голови; вони досягають 15 см в довжину і потрібні для кращого охолодження тіла в денну спеку.
926b0.jpgМікро-поросята Нове повальне захоплення карликовими свинками захопило Європу і США і продовжує набирати обертів. Найменші свинки з’явилися на початку нашого століття шляхом селекції вже існуючих маломірних порід. При народженні такі свинки важать всього 150 г і максимальна вага, якого вони можуть досягти — 6 кг. Багато людей мають алергію на кішок і собак, але алергія на свиней їм не загрожує. Оскільки шкіра свиней подібна за будовою до людської і не має хутра.
Ціна такого маленького домашнього улюбленця може становити від $ 100 — 500.
ff946.jpgФіліппінський довгоп’ят Банькатого, пухнастого філіппінського довгоп’ята називають найманшою мавпою у світі. Ці крихітні створіння зростають від 8 до 16 см і хвіст, який іноді досягає до 27 см завдовжки. При цьому для них харатерна надзвичайна спритність — вони стрибають до 1 метра. Вдень сплять в дуплах дерев, а вночі полюють на комах: з таким розміром очей, можна побачити навіть мікроба — у філіппінських довгоп’ятів найбільші очі по відношенню до розмірів тіла серед всіх ссавців.
75d41.jpgКолібрі Найменші пташки в світі — це колібрі, що обітають на Кубі і на острові Пінос. Їх вага — 1,6 г, а довжина дорівнює 5,7 см — при цьому половину довжини тільця складають хвіст і дзьоб. Вони легші за перо страуса. Серце птиці здійснює від 300 до 500 ударів на хвилину. Маленька, енергійна і швидка як блискавка колібрі — одне з найбільш дивних створінь на Землі. Свою назву колібрі отримала за її здатність швидко махати крилами — більше 150 помахів за секунду.
55ff3.jpgМініатюрні коні Мініатюрні коні — породи коней, що відрізняються невеликим ростом (до 86 см в холці) і будовою, характерною для верхових порід. На відміну від поні, які також відрізняються низькорослістю, міні-коні мають пропорційну корпусу довжину кінцівок. Міні-коні — це абсолютно особливий вид. Його головною відмітною рисою є особливо добрий кінський характер. Вони дуже добре ладнають з дітьми і стають їх кращими друзями.
c2de9.jpgКарликові кози Чергова модна тенденція — мініатюрні кози, висотою близько 45 см і вагою до 30 кілограм, які стають все більш популярними домашніми тваринами. Карликові кози були виведені в Східній Африці і вперше з’явилися в європейських зоопарках в середині 50‑х років минулого століття. Карликових кози — витривалі, активні і можуть адаптуватися практично до всіх кліматичних умов. 
a6d1e.jpgГладколобий кайман Кюв’єКарликовий гладколобий кайман був класифікований в 1807 році Жоржем Кюв’є і це найменший серед усіх нині існуючих видів крокодилів. Довжина самців — до 160 см, самок — близько 120 см. Каймани полюбляють ділянки з порівняно швидкою течією, але можуть перебувати і в стоячій воді. Завдяки невеликим розмірам, каймани дуже популярні тварини і їх часто утримують як домашніх улюбленців. Вони — незвичайні й цікаві.
Незважаючи на їх відносно невеликі розміри, вони вимагають до себе уважного і обережного ставлення, тому що укуси дорослих кайманів надзвичайно болючі.
3dce8.jpgКарликова ігрунка Карликова ігрунка — це одна з найменших мавпочок в світі. Її величина становить лише від 11 до 15 см, не врахуючи хвоста, який завдовжки від 17 до 22 см. Вага карликових ігрунок становить від 100 до 150 гр. Їх шерсть густа і довга і схожа на гриву.
13dd5.jpgБарбадоська зміяБарбадоська вузькорота змія — це змія, яку можна зустріти на острові Барбадос. Зустрічається в лісах, під каменями, на поверхні землі в траві. У цієї змії найменша в світі довжина — в дорослому стані вона сягає близько 10 см. Барбадоська вузькорота змія живиться термітами та іншими дрібними комахами. Візуально ці змійки схожі на черв’ячка і можуть вміститися на монеті.