Рейтинг компаній за екологічністю виробництва

Рейтинг компаній за екологічністю виробництва

Организація Greenpeace представила рейтинг виробників електроніки і комп’ютерної техніки, назвавши найбільш екологічні компанії. До списку увійшли 17 фірм.

Перший такий рейтинг вийшов 2006 року. Учасників оцінюють за такими параметрами: відсутність токсичних речовин у виробництві, масштабність використання енергоощадних технологій, можливість вторинної переробки продукції. Інформація для аналізу або доступна широкому загалу, або надана представниками компаній. Сумарна максимальна кількість балів – 10.

Цього року максимального балу не здобув ніхто. Значний прорив у «зеленому» напрямку зробила компанія Nokia, котра виборола перше місце у головного конкурента – Samsung. Третій рядок дістався Phillips.

Рейтинг компаній-розробників електроніки і комп’ютерної техніки за екологічністю виробництва (Greenpeace, 2009)
МісцеФірма Оцінка
1Nokia7 – 8
2Samsung6 – 7
3Phillips5 – 6
4Sony Ericsson5 – 6
5Sony5 – 6
6LGE5 – 6
7Motorola5 – 6
8Toshiba5 – 6
9Sharp4 – 5
10Apple4 – 5
11Acer4 – 5
12Panasonic4 – 5
13Dell3 – 4
14Lenovo3 – 4
15Microsoft2 – 3
16HP2 – 3
17Nintendo1

Укладачі рейтингу мають на меті заохотити компанії приділяти увагу екологічній безпеці їхніх виробництв. Не секрет, що старі мобільні телефони і комп’ютери, залишені на сміттєзвалищах, насичують землю важкими металами. Якщо ж віджилу техніку спалювати, шкідливі речовини потрапляють в атмосферу. Часто-густо заборонена з екологічних міркувань та безпеки для здоров’я продукція опиняється на ринках країн третього світу, де не тільки шкодить людям, а й не може бути утилізована за правилами. Тому критерієм оцінки у рейтингу є не лише те, як продукцію виробляють, але й те, як компанія збирається її утилізувати.