Найбільш небезпечні комп'ютерні віруси

Найбільш небезпечні комп'ютерні віруси

Компанія PandaLabs представила список десяти найшкідливіших програм, повідомляє ubr.ua.

Вони здатні завдати серйозної шкоди користувальницьким даним і заподіяти чимало неприємностей.

Топ-10 найбільш небезпечних комп’ютерних вірусів (PandaLabs, 2008)

Відкриває десятку вірус Tixcet.A. Маскуючись під файл Microsoft Word, цей черв’як намагається видалити файли з певними розширеннями, такими як .DOC, .MP3, .MOV, .ZIP, .JPG та ін. Так що можна запросто лишитися без колекції пісень і фотографій.

Далі йде шкідлива програма Antivirus2008pro, що вдає із себе безкоштовний антивірус. Багато користувачів купуються на обман, однак незабаром Antivirus2008pro починає видавати повідомлення про помилкові зараження, намагаючись змусити власника ПК заплатити за «ліки».

Вірус Goldun.TB маскується під поштовий додаток, який повідомляє, що інтернет-обслуговування жертви буде припинено. Потрапивши на комп’ютер, він краде паролі й інформацію про онлайн-платежі.

Далі йдуть трояни. Перший з них, Baker.LGC, намагається проникнути на комп’ютер, прикриваючись брехливою історією про нещасний випадок за участю Фернандо Алонсо, іспанського гонщика Формули 1.

Другий троян, Turkojan.I, має одну з найпривабливіших масок: він видає себе за новий епізод «Сімпсонів».

Троянська програма Banbra.FXT генерує поштове повідомлення від імені бразильського федерального міністерства, а потім спустошує банківські рахунки користувачів, що повірили в розіграш.

Черв’як AutoKitty.A, котрий також потрапив до списку, вносить у системний реєстр Windows численні модифікації, що заважають комп’ютеру коректно виконувати свою роботу.

Троян PHilto.A під маскою відео про Періс Хілтон встановлює на комп’ютер модулі, що демонструють рекламу.

Шкідлива програма MeteorBot.A під виглядом супермена краде інформацію про комп’ютер.

Троян PGPCoder.E намагається зашифрувати всі користувальницькі дані.