Найбільш фантастичні прилади, які зявляться на споживчому ринку у 2014 році

Американський журнал Scientific American зібрав нові пристрої, які скоро увійдуть до побуту пересічних представників людства: сенсорний екран, який перетворюється на стіл; прилад, який відстежує місцезнаходження ваших дітей; або ж 3 ‑D принтер, який розміщується на долоні.

У 2014 ‑му році не буде нестачі в нових смартфонах, планшетах та інших гаджетах, які впевнено закріпилися на споживчому ринку. Більшість змін і нововведень на споживчому ринку електроніки в 2014 році є досить передбачуваною.

Деякі компанії при розробці своїх передових продуктів зосередилися на естетиці дизайну, як наприклад Samsung зі своїм новим Galaxy Round.

Інші ж удосконалюються технічно, збільшуючи дозвіл дисплеїв, термін служби батареї і потужність процесорів. І все ж розробникам все ще є чим здивувати самих примхливих користувачів.

Більшість з перерахованих нижче пристроїв знаходяться в стадії розробки. Можливо, вони стануть доступними на ринку в 2014 ‑му році.

У цих приладів все ще багато недоліків , але розробники сподіваються, що з часом ці продукти знайдуть своїх прихильників.

1 . 3 ‑D мультіточ поверхня

Сенсорні екрани, що які дуже прості у використанні, зіграли вирішальну роль у зростанні популярності смартфонів і планшетів.

Тепер же компанія Ractiv, Inc. намагається застосувати подібний інтерфейс користувача на всіх видах комп’ютерів за допомогою датчика зображення Haptix.

Поставте датчик Haptix на плоскій поверхні або закріпіть його на екрані комп’ютера — тепер ви зможете контролювати дії так само, як ви це робите на сенсорному екрані за допомогою пальців.

Датчик відстежує 3 ‑D координати пальців і обчислює їх положення по відношенню до поверхні.

c231e.jpg

2. Датчик безпеки комп’ютера, заснований на серцевому ритмі власника

Не дивлячись на те, що в останній моделі Apple Iphone була застосована технологія пізнання власника за відбитками пальців, більшість користувачів все ще застосовують старі добрі паролі.

Компанія Bionym, Inc. сподівається змінити положення із випуском свого біометричного браслета Nymi, який розпізнає свого власника за його серцевому ритму.

Браслет збирає дані ЕКГ (елестрокардіограмми), коли користувач торкається верхньої частини електрода вказівним пальцем протилежної руки.

Як тільки Nymi підтверджує особистість людини, його власник отримує доступ до комп’ютерного пристрою або веб ‑сторінки. При цьому зникає потреба у використанні будь-яких паролів. Bionym розраховує запустити свій продукт влітку 2014 року.

ff656.jpg

3. SmartWatch Locator для дітей

Довіряти маленьким дітям смартфон не практично й просто нерозумно: його можуть загубити або просто зламати. Ось чому компанія FilLIP Technologies, Inc. створила барвистий пристрій у вигляді годинника для носіння на зап’ясті.

Його можна використовувати для написання текстового повідомлення, дзвінків або відстежування місцеположення дитини. Завдяки вбудованому в «розумний» годинник GPS-модулю батьки зможуть відстежувати переміщення своєї дитини за допомогою програми на своєму власному смартфоні.

9030e.jpg

4. Комп’ютерна миша у вигляді ручки

За останні пару десятиліть миша була важливим інструментом у використанні графічних користувацьких інтерфейсів. Використання цього аксесуара вивело комп’ютери з вузького кола офісів і наукових центрів у повсякденну реальність більшості громадян.

Не дивлячись на те, що комп’ютерна миша стала бездротового і втратила своє колесо прокрутки, мало що змінилося в її оригінальному дизайні, створеному ще 40 років тому Дугласом Енгельбартом.

У наші дні Гордон Стюарт, засновник дизайнерської фірми gnov8, буквально намагається вдихнути нове життя в цю застарілу модель.

Його новий винахід, GStick, працює як з комп’ютерами Mac так і з ПК. GStick має керамічний роллербол на своєму кінчику.

Вона розрахована на користувачів програмного забезпечення по роботі з живописом, кресленням, редагуванням фотографій, 3 — D CAD, дизайном та іграми, а також фото та відео редагуванням і графічним дизайном. Миша, як очікується, буде доступна у продажу вже в січні.

b5cd3.jpg

5. Ручка по 3 ‑D друку

За останній рік настільні 3 ‑D принтери стали відносно доступними для друку прототипів основних продуктів. Але навіщо використовувати громіздкі машини, якщо ви можете створювати моделі та ілюстрації своїх ідей буквально на долоні руки?

Кілька компаній, надихнувшись цією ідеєю, створили ручку для 3 ‑D друку, яка може бути доступною вже в 2014 році.

Так, принтер — ручка 3Doodler від компанії WobbleWorks дозволяє вам створювати невеликі об’єкти за допомогою АБС ‑пластика (матеріал, використовуваний багатьма 3 ‑D принтерами).

Швейцарський 3D-принтер SwissPen дозволяє користувачам створювати 3 ‑D об’єкти, а також 2 ‑D малюнки, які можна зняти з поверхні відразу ж після виконання малюнку.

6c534.jpg

6. GPS куртка

Навіщо відривати очі від дороги , щоб поглянути на GPS пристрої , коли ваш одяг може направити вас до місця призначення?

Здається компанія Wearable Experiments дала відповідь на це питання , створивши куртку — навігатор (Navigate jacket) з вбудованим GPS — навігатором і направляючими светоїдами, а також тактильним зворотним зв’язком для передачі команд користувача.

Светоїдні смуги вздовж рукавів показують різного роду інформацію: наприклад, відстань до наступного повороту. Вібрації в рукавах можуть передавати напрямок руху.

Всі інструкції передаються в куртку через смартфон ‑додаток. Очікується, що куртку почнуть випускати в липні 2014 ‑го року.

eee38.jpg

7. Датчик перебування на сонці

Ми часто запитуємо себе: як можна збільшити вироблення організмом вітаміну D, який виробляється під час прийняття сонячних ванн, і при цьому уникнути шкідливого впливу ультрафіолетових променів, які можуть призвести до розвитку раку шкіри?

Компанія SunFriend намагається вирішити цю дилему і пропонує UVA + В браслет, призначений для моніторингу впливу на організм шкідливого ультрафіолетового випромінювання та попередження надмірного перебування на сонці без захисних засобів.

Користувачі повинні будуть оцінити свій тип шкіри за допомогою сайту Skin Cancer Foundation і внести свої дані в пам’ять браслета UVA + B.

Грунтуючись на цих даних, браслет буде контролювати перебування на сонці: його індикатори будуть мигати при досягненні межі допустимої норми. Пристрій очікується на ринку в квітні.

b29a3.jpg