Закохані спортсмени-олімпійці

Крім того, що спорт може бути захоплюючим і корисним для здоров’я, часом він має дуже романтичний характер. Журнал TIME зібрав 9 найвідоміших спортивних пар, чиї серця запалив Олімпійський вогонь.

1. Ольга Фікотова і Хел Коннолі

У 1956-му році Олімпіада в Мельбурні стала ареною для демонстрації глобальної напруженості. Єгипет, Ірак і Ліван вирішили ігнорувати Ігри у відповідь на Суецьку кризу.

Нідерланди, Іспанія і Швейцарія бойкотували радянську присутність на іграх після того, як СРСР, придушили угорську революцію. Китай не брав участь, після того як Тайваню було дозволено виступати під своїм ім’ям.

Але Ольга Фікотова і Хел Конноллі своєю історією довели, що любов перемагає будь-які перешкоди.

Чехословацька метальниця диска Ольга, володарка золотої медалі, і американський метальник молота Конноллі, так же володар олімпійського золота, змогли піднятися над ворожнечею своїх держав і обійти всі перешкоди, які ставили політична і бюрократична системи.

Пара закоханих одружилася в Празі в 1957 році, після того, як отримала офіційний дозвіл від самого президента Чехословаччини. Спортсмени жили разом і ростили чотирьох дітей аж до розлучення в 1974-му році.

Фикотова Коннолли

2. Надя Команечі і Барт Коннер

Румунська гімнастка Надя Команечі завоювала серця любителів гімнастики в усьому світі. Вона захоплююче виступила в Монреалі в 1976-му році, зробивши показовий стрибок, який тоді приземлив її прямо на обкладинку американського журналу TIME.

Її майбутній чоловік Барт Коннер на той час уже мав нагороди. Коннер, американський гімнаст, вперше поцілував 14-річну Надю на прохання фотографів, після того, як вони обидва перемогли у зустрічі Cup International в Нью-Йорку.

Лише тільки через 14 років після згаданої події Надя змогла втекти з комуністичної Румунії. Вони знову побачилася з Крісом — і почали зустрічатися.

Пара золотих медалістів (Кріс завоював медаль на іграх у 1984-му році) поєдналися у шлюбі в 1996-му році в Румунії, а в 2006‑м у них народилася донька.

Надя Команечи и Барт Коннер

3. Катерина Гордєєва і Сергій Грінко / Ілля Кулик

Гордєєва і Гриньков стали парою в 1981-му році, коли їй було 10, а йому було 14 років.С самого початку їх партнерство було вдалим — вони виграли золоту медаль в парній категорії в 1988 році на іграх в Калгарі.

Всього вони виграли 24 з 31 професійних турнірів. Професійне співробітництво в кінцевому підсумку став поштовхом до романтичних відносин.

Гордєєва і Гриньков почали зустрічатися в 1989 році і одружилися два роки тому. Їх дочка народилася в 1992 році.

Російські фігуристи продовжували панування на льоду, вигравши золото в 1994 році на іграх в Ліллехаммері. Союз популярної пари раптово трагічно завершився.

Гриньков помер через обширний інфаркту в 1995-му році, залишивши горювати Гордєєву без чоловіка і партнера. Але в 2002-му році вона вийшла заміж за олімпійську зірку Іллю Кулика, через рік після народження їхньої дочки.

Гордеева Кулик

4. Крісті Ямагуччі і Брет Хедікен

Крісті Ямагучі повернулася додому не просто із золотою медаллю, яку вона завоювала на зимових Олімпійських іграх 1992 року в Альбервилі, Франція. Там вона зустріла свого майбутнього чоловіка, американського хокеїста Брета Хедікена.

Тим не менш, спортсмени не продовжували знайомство до тих пір, як знову не зустрілися на хокейній арені у Ванкувері в 1995-му році.Пара одружилася в 2000-му році і виховує двох дочок.

Ямагуччи Хедикен

5. Роджер Федерер і Мірка Вавржінца

Роджер Федерер відомий як семиразовий чемпіон одиночних турнірів Вімблдону і переможець 17 турнірів Великого Шолома, але Олімпіаді він зобов’язаний грандіозними змінами в своєму особистому житті.

Тенісист познайомився зі своєю майбутньою дружиною Мірко Вавржінцей, конкуренткою зі швейцарського тенісного табору, в 2000 році на Олімпійських іграх в Сіднеї.

Вавржінца пішла на відпочинок в 2002 році, після травми ноги, і тепер працює в якості особистого менеджера Федерера.

У 2009-му році у пари народилися доньки-близнюки. Тепер вони будуть стежити за виступами тата на Олімпіаді в 2012-му році.

Роджер Федерер и Мирка Вавржинца

6. Давид Пеллетьє і Джеймі Сале

Давид Пеллетьє і Джеймі Сале, канадські фігуристи, в перші виступили в парі на льоду в 1998 році.Через рік їх професійна зв’язок став ще й романтичним.

У 2002 році на зимових іграх в Солт Лейк Сіті, вони були всі ще разом і збиралися виграти золото в парному катанні.Несподівано в конкурсі перемогла російська пара — і тоді на суддів ополчилися американські та канадські ЗМІ.

В результаті розбірок канадці таки розділили заповітне перше місце з росіянами.Давид і Джеймі одружилися в 2005 році.

У них народився син два роки по тому.На жаль, вони оголосили про розлучення в 2010 році, хоча як і раніше катаються разом.

Давид Пеллетье и Джейми Сале

7. Ліндсі Вонн і Томас Вонн

Ліндсі Вонн була Ліндсі Кілдоу, коли вона брала участь у своїй першій Олімпіаді в 2002 році. Там вона познайомилася з іншими лижником із США Томасом Вонном.

Це послужило початком самому результативному партнерству на лижах.Незважаючи на дев’ятирічну різницю у віці і невдоволення батька Ліндсі, двоє почали зустрічатися на наступний рік і одружилися в 2005 році.

Ліндсі взяла прізвище чоловіка, а Томас закінчив свою кар’єру і зосередився на кар’єрному розвитку своєї дружини.

Професіоналізм Ліндсі і талант з тих пір значно виросли. Вона привезла додому дві медалі з ігор 2010 року в Ванкувері, і підписала контракти з Red Bull, Rolex і Under Armour.

Несподівано спортсмени оголосили про розрив відносин, партнерських і професійних, в листопаді 2011 року. Тим не менш, Ліндсі вирішила зберегти прізвище чоловіка.

Линдси Вонн и Томас Вонн

8. Рафаель і Лів Грете Пуаре

Інтернаціональне сімейство Пуаре здобуло значну кількість медалей в 2002-му році на Зимовій Олімпіаді в Солт-Лейк-Сіті. Це була перша пара одружених атлетів, які завоювали медалі для різних країн.

Рафаель, французький біатлоніст, який завоював срібну та бронзову медаль у переслідуванні і реле змаганнях.Його дружина, норвежка Лів Грете, також біатлоністка, отримала дві срібні медалі для своєї країни.

«Ми завжди разом», сказав Рафаель, назвавши свою дружину «основним ключем» до його успіху.Вони зустрілися в 1992 році на Всесвітній юнацькій Олімпіаді і одружилися в 2000 році. Виховують трьох дітей.

Рафаэль и Лив Грете Пуаре

9. Метью і Катерина Еммонс

Приватне життя Метью Еммонса «набагато менш драматичніше, ніж його олімпійська кар’єра».

На Олімпіаді в Афінах в 2004 році, американський стрілок завоював золоту медаль в 50‑м, стріляючи з гвинтівки, яку йому довелося запозичити. Його власне рушниця була кимось зіпсовано в роздягальні.

Тим не менш, в загальному заліку Метью скотився з першого на восьме місце.Але горе привело до дуже приємною розв’язки. У барі, де Метью намагався відволіктися від думок про поразку, його втішала чеська спортсменка-стрілок Катерина Куркова.

Подружжя одружилися в Чеській Республіці в 2007 році, і Катерина взяла прізвище чоловіка.

Навіть стріла Купідона не могли зцілити Метью від олімпійського прокляття.У 2008 році на Пекінській Олімпіаді він виграв срібну медаль, але знову втратив лідерство і фінішував на четвертому місці.

Катерина, яка була коментатором для чеського телебачення в той час, втратила дар мови.

Метью постарається взяти золото втретє в Лондоні. Так чи інакше, виграє він чи програє, поруч буде його найбільший шанувальник.

Мэтью и Катерина Эммонс.