Вісім видатних фігуристок, якими ви захоплювались у дитинстві

Перед вами вісім визначних фігуристок — чемпіонок в одиночному катанні минулих Олімпіад, які свого часу були справжніми зірками.Ми любили цих дівчат і жінок за їх силу, мужність і їх талант.

Журналісти новинного сайту The Huffington Post поцікавилися, як живуть колишні зірки крижаних катків зараз, не забувши згадати їх минулі заслуги.

1. Пеггі Флемінг

Флемінг була триразовою чемпіонкою світу і завоювала золото на Олімпіаді 1968 року в Греноблі, Франція.

Це була єдина золота медаль, виграна представником США в тих іграх.

Варто зауважити, що, не дивлячись на незаперечний талант Флемінг, її виконання на Олімпійських іграх не можна назвати бездоганним: вона допустила багато помилок. Але судді вирішили поставити їй високі оцінки.

фигурстка Флеминг

Після того, як Пеггі завершила виступи, вона довгий час працювала аналітиком на каналі ABC Спорт. Мати двох дітей (а тепер і бабуся) пережила страшний діагноз — «рак грудей» і тепер живе в тихому містечку зі своїм чоловіком на доходи від їх маленького винного заводика.

Флеминг шоу

2. Дороті Хэміл 

Дороти Хэмилл

Свого часу Дороті була настільки популярна, що її незмінна коротка стрижка викликала хвилю наслідувань у дівчаток.

Дев’ятнадцятирічна Хеміл стала мало не національною героїнею, коли виграла золото в 1976 році на Олімпіаді в Інсбруку.

9b0e6.jpg

Вона також завоювала п’ять послідовних світових професійних титулів і знялася в провідних телепрограмах.

Хеміл, якій зараз трохи більше 50-ти, потрапила в Олімпійський зал слави, поборола рак молочної залози і написала мемуари.

Вона завзятий філантроп і брала участь у програмі «Танці з зірками» минулого року.

3. Катарина Вітт

Катарина Витт

У самому розпалі Холодної війни дівчисько зі Східної Німеччини приєдналося до групи розряджених чоловіків і жінок, які виграли золото на Олімпіаді 1984 року.

Успіх Катарина повторила на Олімпіаді в 1988 році. Вона була беззаперечною королевою льоду.

Катарина Вітт була чотирикратної чемпіонкою світу, шестикратною чемпіонкою Європи та восьмикратною Національної чемпіонкою, перш ніж піти з професійного спорту в 1988 році — за рік до падіння Берлінської стіни.

Катарина Витт взрослая

Вітт тепер займається продюсерською компанією, яка організовує льодові шоу та телевізійні події.

Часом вона також коментує великі спортивні події на телебаченні. Як і всі фігуристки-пенсіонерки, Катарина пише свої спогади.

4. Крісті Ямагучі

Кристи Ямагучи фигуристка

Завдяки Ямагучі США охопила «повальна одержимість фігурним катанням». Шлях до олімпійської кар’єрі корінної каліфорнійки був нелегкий.

Незадовго до отримання золотої медалі на Олімпійських іграх 1992 року, Ямагучі перепрофілювалася з парного катання на одиночне.

Крісті почала займатися катанням, оскільки страждала на викривлення суставів ніг і лікар запропонувала заняття танцями на льоду в якості профілактики.

c2ca2.jpg

Ямагучі, як справжня льодова королева, вийшла заміж за хокеїста НХЛ, завершивши спортивну кар’єру в 2002 році. В даний час вона займається фондом для дітей Завжди Dream Foundation і часом бере участь у телешоу типу «Танці з зірками».

5. Ненсі Керріган 

Нэнси Керриган

Вигравши бронзу на Олімпіаді 1992 (її американська колега Крісті Ямагучі була першою), Ненсі була серйозно травмована два роки по тому в результаті нападу, організованого екс-чоловіком її конкурентки, фігуристки Тоні Хардінг.

Незважаючи на її травмоване коліно, Ненсі завоювала срібло на іграх 1994 року. Після Олімпіади, Керріган постійно запрошували на американське телебачення і різні льодові шоу.

Нэнси Керриган Нэнси Керриган

В останні роки мати трьох дітей знову потрапила в центр уваги, з’явившись в шоу «Фігурне катання зі знаменитостями», а також знялась у фільмі, присвяченому її суперництву з Хардінг «Леза слави».

На цьогорічних Олімпійських іграх Керріган працюватиме аналітиком.

6. Оксана Баюл 

Оксана Баюл

Баюл святкувала перемогу над Керріган на іграх 1994 року — тоді їй було менше 16-ти років. До цього Баюл також виграла Чемпіонат світу з фігурного катання та Національний чемпіонат України.

Оксана Баюл

Баюл, якій зараз більше тридцяти, написала дві біографії, а також започаткувала лінію ювелірних виробів і приладь для фігурного катання. Вона також регулярно з’являється в незліченних спортивних подіях.

7. Тара Ліпінски

американская фигуристка

У свої 15 років, Ліпінські завоювала золоту медаль на Олімпіаді 1998 року в Нагано, що зробило її наймолодшою​золотою медалісткою в одиночному катанні на Зимових іграх.

Липински

Ліпінські стала професіоналкою в «зрілому віці» 15-ти років, а в 17 вона стала наймолодшою​фігуристкою, яка виграла Професійний чемпіонат світу.

Через травми стегна була змушена піти з великого спорту. Вона працює коментатором на телебаченні і буде аналітиком на зимовій Олімпіаді в Сочі.

8. Мішель Кван

3805b.jpg

Кван є п’ятикратною чемпіонкою світу, яка завоювала срібну медаль в 1998 році, а бронзу в 2002 році. ТОму її вважають самою визначною фігуристкою в США.

У 2006 році Кван, яку газета The New York Times назвала «обличчям фігурного катання Сполучених Штатів протягом більш ніж десяти років», вийшла з великого спорту через травми.

Мишель Кван

Після 2006 року, Кван повернулася до навчання і в кінцевому підсумку отримала ступінь магістра в галузі права і дипломатії.

Зараз вона працює і для Державного департаменту у якості старшого радника з публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю.