Топ-10 суперечливих голів в історії футболу

Футбол – найпопулярніший командний вид спорту, специфікою якого є велика кількість неоднозначних моментів. На веб-порталі «The Football Mind» був складений рейтинг найскандальніших і найбільш спірних футбольних голів у світі.

10: Матч ФРН – Австрія (1982 рік)

Цей футбольний матч, відомий також під назвою «Хіхонський сором», входить до числа найгірших ігор в історії футболу. Чемпіонат світу 1982 року проходив в Іспанії, в місті Хіхон. Матч завершився перемогою німців з рахунком 1:0 (гол був забитий на 10‑й хвилині). Так як Німеччина потребувала перемоги, а австралійців влаштовував рахунок, команди вирішили тягнути час і не намагалися атакувати ворота супротивників.

9: Італія –​Австралія (2006 рік)

Австралійський захисник Лукас Ніл за хвилину до кінця матчу підштовхнув гравця збірної Італії Фабіо Гроссо до штрафної лінії. Внаслідок чого команда Лукаса отримала шанс виграти матч і вдало забила пенальті, вийшовши у чвертьфінал Кубка Світу.

8: Австралія –​Японія (2006 рік)

На 24-ій хвилині матчу гравець австралійської збірної Шунсуке Накамура подав з правого флангу і Марк Шварцер кинувся на допомогу. У цей момент японський форвард Наохіро Такахара обійшов австралійських захисників і забив гол. Якщо б Шварцер не кинувся в гущу подій, цього можна було б уникнути. Однак всі спроби Марка опротестувати гол були марні і атаку на голкіпера не визнали.

7: Німеччина – Англія (2010 рік)

У першому таймі, за рахунку 2: 1 на користь збірної Німеччини, м’яч після удару Френка Лемпарда влучив у перекладину і відскочив від неї за лінію воріт, після чого знову потрапив у перекладину і відскочив у поле. Головний арбітр зустрічі і боковий суддя відмовилися зараховувати гол і заперечували взяття воріт.

6: Бразилія – Швеція (1978 рік)

На чемпіонаті світу під час останньої хвилини матчу був призначений кутовий на користь південноамериканців. Бразильський гравець Зіко забив гол, але головний арбітр Клайв Томас замість того, щоб зарахувати його, просвистів про закінчення гри. Пізніше він розповів, що час матчу минув у момент польоту м’яча.

5: Німеччина – Аргентина (1990 рік)

Спірне пенальті у фіналі Кубка світу було призначено мексиканським арбітром після падіння аргентинця Густаво Десотті і німця Феллера. Андреас Бреме успішно забив гол, завдяки якому Німеччина здобула перемогу.

4: Франція – Кувейт (1982 рік)

Під час Кубка Світу за 10 хвилин до кінця матчу пролунав свисток. Через це захисники збірної Кувейту зупинилися, а Ален Жиресс забив гол. Виявилося, що свист пролунав з натовпу. Президент федерації Кувейту Фахд аль-Ахмад аль-Сабах вибіг на поле з трибуни і почав оскаржувати гол. Після переговорів український суддя Мирослав Ступар погодився з шейхом і не зарахував його.

3: Аргентина – Мексика (2010 рік)

Карлос Тевес, який забив гол на останньому етапі Кубка світу, викликав суперечки. Спочатку гол був відмінений через те, що Тевес знаходився в офсайді, але пізніше всі звинувачення в його бік зняли і гол зарахували.

2: Англія – Німеччина (1966 рік)

Третій вирішальний гол англійця Джеффа Херста під час фіналу Кубка світу викликав справжній ажіотаж. М’яч ударив по перекладині і відскочив назад, але судді визнали, що м’яч встиг зайти за лінію і зарахували гол, викликавши цією заявою фурор серед німців.

Пізніше, через 44 роки, на інтерв’ю Херст зізнався, що третього гола не було, а рефері Готфрід Діенст припустився помилки.

1: Аргентина – Англія (1986 рік): «Рука Бога»

Гол Дієго Марадони вважається найвідомішим і до сих пір викликає бурхливі суперечки серед футбольних фанатів. Гравець збірної забив гол частково головою, частково використовуючи руку, але рефері вирішив зарахувати його незважаючи на численні протести.

Відразу після гри скандальний гол Дієго прокоментував зарозуміло і, не заперечуючи порушення правил, заявив: «Це була голова Марадони і рука Бога».