Десять неправдивих тверджень американських політиків

Неправдиві заяви

Обманювати не можна, але якщо ніхто не дізнається, то чому б ні? Такими думками, певно, керувалися американські політики, що потрапили до рейтингу газети TIME «Десять неправдивих висловів».

10 неправдивих тверджень американських політиків (TIME)

1. Ричард Ніксон: «Я не злодій»Цією фразою 17 листопада 1973 року президент США Ричард Ніксон відкидав свою причетність до ганебного Вотергейтського скандалу. Проте ми знаємо, що хто-хто, а він точно був причетний.

2. Білл Клінтон: «У мене не було сексуальних стосунків із цією жінкою»Промовивши це, Білл Клінтон викопав під собою не просто яму, а глибоку політичну могилу. Клінтон, який заперечував свої інтимні стосунки із практиканткою Білого дому Монікою Левінськи, отримав імпічмент від Палати представників, яка не змогла йому подарувати брехні під присягою.

3. Джордж В. Буш: «Читайте по губах: жодних нових податків»Це сміливе твердження стало ядром промови Буша-старшого на зборах Республіканської партії у 1988 році. Проте, як і більшість президентів Америки, Буш таки підняв податки. Завдяки цьому губернатор штату Арканзас Білл Клінтон під час передвиборної кампанії 1992 року вщент розбив свого опонента.

4. Джон Маккейн: «Основи нашої економіки лишаються міцними»Звичайно, сенатор прагнув бути настільки переконливим, наскільки справжній кандидат у президенти має бути переконливим у часи скрути. Проте буквально за кілька годин після його промови великий інвестиційний банк Lehman Brothers оголосив про своє банкрутство. Сам Маккейн був шокований. А його опонент, Барак Обама, вирішив бути обережнішим зі словами й не помилився.

5. Джиммі Картер: «Я дивився на багатьох жінок із хіттю в очах. І десь глибоко у серці зраджував із ними багато разів» Мабуть, рішення президента Картера дати інтерв’ю чоловічому журналу Playboy було не найкращим. Усе, в принципі, було цілком пристойно, доки він не почав розмірковувати про Біблію та подружню зраду. У наші часи такі заяви президентів нікого не вражають, проте у 1976 році це був шок. Що дозволено плебею, того не пробачать патрицію. Президенти мають бути взірцевими в усьому.

6. Марк Фолі: «Це огидно. Дуже сумно дивитись, як хтось, маючи надзвичайний політичний потенціал, пускає все до дідька через власну сексуальну залежність»Республіканця Марка Фолі, який дав цей коментар у розпалі скандалу Левінськи-Клінтон, зловили на гарячому – на гарячому, палкому, сексуально забарвленому непристойному посланні до хлопців зі сторінок інтернет-ресурсів Конгресу США у 2006 році. Таких листів, до речі, було чимало.

7. Ліндон Б. Джонсон: «Ми все ще шукаємо шляхів не розпочинати війну»Президент Джонсон заявив у зверненні до нації 1964 року, що після провокаційної атаки в’єтнамських сил на американські військові кораблі він усе ще шукає способу не розпочинати війни. Проте згодом виявилося, що американці самі ж розпочали конфлікт. А висадка у В’єтнамі розпочалася за лічені дні від дня промови.

8. Білл Клінтон: «Усе залежить від значень, яке ви вкладаєте у дієслово „є”»Вересень 1998 року – найнижча точка у публічному житті Білла Клінтона та в історії юридичного захисту. Білл Клінтон розвідував глибини лексичного значення слів на відеозаписі його свідчення перед Верховним Судом США. Після цього вся Америка не була впевнена у правильному значенні простого слова «є».

9. Герберт Гувер: «Основний бізнес країни – виробництво та перерозподіл товарів – має здорову та міцну базу» Ця промова була зроблена 25 жовтня 1929 року. Через чотири дні на біржі почалася паніка, в країні наступила «велика депресія». Нічого не нагадує?

10. Ричард Ніксон: «Ви знаєте, я завжди дивувався з цих записувальних пристроїв. Проте я страшенно радий, що вони у нас є»Ричард Ніксон сказав це у квітні 1973 року, за кілька тижнів до початку офіційного розслідування Сенатом США записів, що підтверджували причетність Ніксона до брудного Вотергейтського скандалу.