Найпотужніші армії світу

Мабуть, найкращим способом порівняти військову міць країн є практична перевірка. На щастя, за останні десятиліття ми не перевіряли це на собі, хоча і зараз у світі тліє кілька гарячих точок, завдяки яким ми тривожно близькі до розвитку повномасштабних війн — в Південно-Китайському морі, бойові дії в Україні, і конфлікти на всьому Близькому Сході .

1fd3c.jpg

Для того, щоб оцінити бойову міць тієї чи іншої країни світу, американський інтернет-ресурс Business Insider звернувся до Глобального індексу вогневої потужності в рейтингу з 106 країн, що грунтується на основі більш ніж 50 факторів, включаючи загальну частку військового бюджету, кількість солдатів та обладнання, які кожна країна має у своєму арсеналі, а також вільний доступ до ресурсів.

Індекс фокусується на кількості озброєнь і при цьому не враховує їх якість (78 підводних човнів Північної Кореї, наприклад, вже давно застаріли).

Він також не враховує ядерні арсенали — ще один козир в геополітиці. На нього також не впливає військово-морський потенціал країн, що мають виходи до моря і володіють потужними флотиліями.

У рейтингу зібрані дані по 35 країнам світу, які володіють самим потужним військовим потенціалом. США явно лідирує у світі з військових витрат з більш ніж 600 млрд. дол. Відразу за Америкою слідує Китай, який володіє військовим бюджетом в 130 мільярдів доларів.

Згідно з доповіддю Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI), США знизила свій оборонний бюджет на 7,8% головним чином через поступове виведення американських збройних сил з Афганістану та Іраку.

Росія збільшила свої витрати озброєнь на 88 мільярдів доларів і планує «модернізувати» свій арсенал зброї.

Особливу роль у нинішніх війнах грають авіаносці. Ці масивні суда дозволяють бути армії гранично мобільною, діючи по суті як пересувна військово-морська і військово-повітряна база. Авіаносці можуть також нести безпілотні літаки — нова віха військових спостережень.

Найбільш потужні армії світу 

33578.jpg