25 найбільш неймовірних помилок у Вікіпедії

Журнал Complex зібрав найнеймовірніші помилки, провокації і просто брехливі статті з вільної енциклопедії Вікіпедія.

З самого свого заснування в січні 2001 року Вікіпедія була предметом критики всього прогресивного людства. Сторінки безкоштовної онлайн енциклопедії рясніли грубими фактичними помилками, друкарськими помилками, які давали фору таким монстрам укладання енциклопедій як Енциклопедія Британіка. Вчителі та викладачі забороняли своїм студентам посилатися на статті з Вікіпедії в своїх роботах.

Але час не стоїть на місці, проект Джиммі Вейла розрісся, і змінився принцип додавання інформації до енциклопедії і її редагування. Незалежні дослідження показали, що дані, які наводяться у Вікіпедії стають все більш і більш достовірними і точними. Таким чином Вікіпедія може складати конкуренцію платним енциклопедіям, що є втіленням мрії її засновника про доступну і безкоштовну інформацію для кожного.

І все ж є ще багато дивних випадків, через які інтернет-користувачі намагаються «довіряти, але перевіряти». Через те, що практично кожен може вносити свої зміни до енциклопедичних статтей, все ще існує тисячі сторінок, наповнених недостовірною інформацією, наклепом і просто смішними картинками. Для перешкоди цьому, керівництво Вікіпедії тимчасово закриває загальний доступ редагування на окремих сторінках. Але кумедні й абсурдні події все ще зустрічаються. Пропонуємо 20 найбільлш неймовірних і веселих.

1. Тед Кеннеді

Стаття: Senator Edward Moore Kennedy

Рік: 2009

Тед Кеннеди

Перше місце належить відомому американському сенаторові Теду Кеннеді.Бідолаха пережив серйозний напад після рясного обіду з приводу іногураціі Президента Барака Обами. Але все б не так сумно, якби на ранок у Вікіпедії не з’явилася свіже відредагована стаття, в якій говорилося, що «сенатора відвезли на візку і незабаром він помер». Редактори Вікіпедії так і не дізналися імені автора доповненої замітки, але швидко відреагували на помилку і виправили текст.

2. Рік Росс

Стаття: Rick Ross, Rapper

Рік: 2011

Рик Росс

Відомий американський хіп-хоп виконавець і засновник лейбла Maybach Music теж був передчасно зарахований до лав мерців редакторами Вікіпедії, після того, як пережив два напади в жовтні 2011 року і був відправлений у реанімаційне відділення.

3. Роберт Берд

Стаття:Senator Robert Byrd

Рік: 2009

Роберт Берд

Старий 91-річний сенатор Роберт Берд так само прістутствовал на злощасному обіді з нагоди інавгурації Барака Обами.Автори Вікіпедії затесався дідуся в одну обойму з його бойовим товаришем Тедом Кеннеді: на небесах удвох визначено веселіше.Помилку на сторінці виправили, як і в першому випадку, оперативно і в лічені хвилини.

4. Фідель Кастро

Стаття: Fidel Castro, President of Cuba

Рік: 2007

Фидель Кастро

Після того, як у статті у Вікіпедії з’явилася фраза, що Президент Куби є «визнаним транссексуалом» група активістів, які працюють на вільну енциклопедію, вирішили вистежити, хто ж це такий розумний здійснив акт Інтернет-вандалізму. Вони довго протирали очі і щипали себе, коли з’ясували, що комп’ютери, з яких були проведені зміни в статті, належать Силам спільної дії Гуантанамо, американському армійському підрозділу. Так, армія США здійснила хакерської напад на Вікіпедію.

5. Сара Пейлін

Стаття: Blood libel

Рік: 2011

Сара Пейлин

Всі знали, чим це може закінчиться після того, як колишня губернатор штату Аляска Сара Пейлін зробила офіційну заяву з приводу кривавої стрілянини в місті Тускон, Арізона і звинуватила журналістів у «кривавому наклепі», який лише тільки розпалює ненависть і насильство.Американська громадськість завмерла в очікуванні реакції, оскільки дане словосполучення століттями використовувалося в неправдивому обвинуваченні євреїв у використанні крові християнських немовлят при проведенні таємних ритуалів.Реакція була не тільки від засобів масмедіа, представників єврейських товариств і опонентів-політиків: хтось з особливим почуттям гумору розмістив її фото під заголовком «Антисемітизм» в англомовній статті вільної енциклопедії «Кривавий наклеп».Навряд чи Сара є антісеміткою, просто вона не дуже розумна і не усвідомлює реального сенсу фрази.

6. Тоні Блер

Стаття: Former British Prime Minister Tony Blair

Рік: 2006

Тони Блер

Блеру підтримати США у вторгненні в Ірак, як політично свідомі хакери по-своєму відредагували сторінку прем’єра у Вікіпедії. Про дитинство незабутнього Тоні вони написали, що «в його кімнаті завжди висіли плакати з Адольфом Гітлером». Автори Вікіпедії прийняли цей акт вандалізму близько до серця і навіть почали розслідування, але винних так і не знайшли.

7. Сергій Брін

Стаття: Sergey Brin, Google Co-Founder

Рік: 2006

Сергей Брин

Один з головних людей в компанії Google, Сергій Брін, навряд чи бажав розважити людей за свій власний рахунок. У 2002-му році на його сторінці з’явилося опитування «Він щасливчик або розумний, або ж усі разом?» Але це ще тільки квіточки в порівнянні з записом 2006-го року про чоловіка і батька дитини: «Сергій зізнався у гомосексуальних схильностях і зустрічається із Джиммі Вейлсом (засновник Вікіпедії)». Якби він і справді зустрічався з Джиммі, сторінка була б без вад.

8. Нэнсі Пелосі

Стаття: House Minority Leader Nancy Pelosi

Рік: 2007

Нэнси Пелоси

Звичайно помилка, знайдена на сторінці Вікіпедії спікера Палати Громад Ненсі Пелосі, була не настільки образливою чи принизливою, як попередні.Читаючи статтю, ви б дізналися, що Ненсі має італійське коріння, що є чистою правдою, а так само те, що «італійці люблять пити людську кров». А ось це неправда.Трансільванія — це в Румунії.

9. Губка Боб

Стаття: Sponge Bob Square Pants, character

Рік: 2008

Губка Боб

Якби ви читали цю статтю в жовтні 2008-го про безневинного мультиплікаційного персонажа Губку Боба, то знайшли б масу непорозумінь і ляпів. Починаючи із численних натяків на гомосексуальність улюбленця тінейджерів, при тому, що його творець Сетфан Хілленберг не раз заявляв, що Губка асексуал. Найдивніше було читати про те, що Губку Боба нібито озвучував сам великий і страшний репер Емінем.

10. Джон Сайгентатлер

Стаття: John Seigenthaler Sr.

Рік:2005

Джон Сайгентатлер

Повернемося у час, коли Вікіпедія все ще була малонадійним джерелом.Сайгентатлер, колишній журналіст, який працював помічником в адміністрації президента Кеннеді, був неприємно здивований, коли дізнався, що числиться на сторінках Вікіпедії в числі основних підозрюваних у вбивстві Кеннеді і його брата Боббі.

11. Лого энциклопедії Вікіпедія

Стаття: Головна сторінка Вікіпедії

Рік: 2001

Лого энциклопедии Википедия

Згідно написаного в самій Вікіпедії, її лого — це «конструкція у вигляді незавершеного глобуса з пазлів. Деяких шматочків все ще не вистачає на вершині конструкції.На кожному пазлі — графічні символи з різних письмових систем».Журналісти з газети «Нью Йорк Таймс» зауважили, що деякі символи, японською та з деванагарі — графічної системи в ряді індійських мов- зображені неправильно. У 2009 році керівництво Вікіпедії прийняло рішення виправити лого і символи

12. Эсперанца Сполдінг

Стаття: Esperanza Spalding

Рік: 2011

Эсперанца Сполдинг

Коли в 2011 році премію «Греммі» «Кращий Новачок» виграла нікому невідома джазова співачка / басистка Есперанца Сполдінг, залишивши позаду безліч більш відомих музикантів і Джастіна Бібера, зокрема, армія шанувальників останнього не могла цього простити. Вони буквально атакували сторінку у Вікіпедії нещасної музикантки і вивели гнівне запитання «Джастін Бібер заслуговував цього, піди, подавися! Ти хто взагалі така? »

13. Jonas Brothers

Стаття: Jonas Brother, Pop group

Рік: 2009

Jonas Brothers

Впевненість у тому, що черговий Бойс-бенд є черговими мильними кульками від поп-музики, зовсім не дає права поливати брудом хлопців і писати непристойності про їх геніталії на сторінці Вікіпедії..

14. Джон Боннэр

Стаття: John Boehner

Рік: 2010

Джон Боннэр

Перш ніж стати 61‑м спікером Палати Громад американського Конгресу, Джон Боннер якось промовив натхненну промову проти медичної реформи Барака Обами.У той час як консерватори аплодували йому, ліберали дивилися дуже вороже. Один з інтернет-користувачів, який вочевидь дотримується лівих поглядів, вирішив змінити прізвище горе оратора на щось співзвучне з оригіналом і більш відповідне йому в очах демократів (англ.boner «дурна помилка»)

15. Майлі Сайрус

Стаття: Miley Cyrus, Entertainer

Рік: 2008

Майли Сайрус

Зірка Діснєєвського серіалу «Ханна Монтана» і поп-виконавиця не раз оголошувалася мертвою на сторінках Вікіпедії.Подібні новини завжди розбурхують Інтерент-спільноту.

16. Синбад

Стаття: Sinbad

Рік: 2007

Синбад

Американський комедіант Синбад так само як-то був оголошений мертвим на сторінці вільної енциклопедії.

17. Зепп Блаттер

Статья:Joseph Blatter

Рік: 2010

Зепп Блаттер

Найнеприємніше, коли хтось жартує злий жарт із тобою без явної на те причини.Так сталося з президентом ФІФА Йозефом Блаттером Зеппом. Якийсь розумник підібрав риму до його прізвиська з англійським сленговим словом «bellend», яким називають кінчик чоловічого статевого органу. Але найсумніше в тому, що якось в парламенті Південної Африки до нього звернулися за непристойним вікіпедійним прізвиськом.

18. Дженіс Джоплин

Стаття: Janis Joplin, Singer, songwriter

Рік: 2009

Дженис Джоплин

Один розумник якось виправив статтю в енциклопедії, присвяченій божевільної іконі музики 70‑х, і записав, що «Дженіс швидко ходила і боялася туалетів»

19. Нэнсі Зімфер

Стаття: Nancy Zimpher, Former University of Cincinnati President

Рік: 2008

Нэнси Зимфер

Не лише у пост-радянських країнах зустрічаються підлі розгнівані студенти. Невідомо, кому із студентів Університету Цинциннаті перейшла дорогу його колишній президент Ненсі Зімфер. Важливо те, що в результаті в статті у Вікіпедії з’явилися правки, які повідомляли, що Ненсі повія, а завершувалася стаття з твердженням, що вона також відьма, яка літає на мітлі. Суворо вони так.

20. Джордж В. Буш

Стаття: George W. Bush, 43th President of the United States of America

Рік: 2007

Джордж В. Буш

Крім прокльонів, Буша називали найгіршим президентом США за всю історію.Не намагайтеся знову виправити сторінку.Вона закрита для редагування

21. Фуззі Золлер

Стаття: Fuzzy Zoeller, Pro Golfer

Рік: 2007

Фоззи Золлер

Коли переможець ігор US Open Фуззі Золлера знайшов у себе на сторінці ряд неприємних висловлювань, він швидко відстежив за ай-пі адресою кривдника, яким виявилася адвокатська контора в Майамі. Не довго думаючи, він подав на хлопців до суду

22. Кон’юктивиіт

Стаття: Conjunctivitis, Red Eye

Рік: 2009

Коньюктивит

Найчастіше від дій хакерів або просто інтернет-вандалів страждають не тільки певні особистості, а й просто звичайні статті.Вміст медичної статті про кон’юктивіт очевидно виправляв заклопотаний дванадцятирічний підліток, судячи з епітетів і загального змісту його повідомлення.

23. Роббі Вильямс

Стаття: Robbie Williams, TV Host

Рік: 2006

Робби Вильямс

Британська зірка музичного Олімпу крім інших проблем найчастіше має невтішні висловлювання на вільній енциклопедії. Зокрема,якось там говорилося, що бідолаха Роббі їсть на сніданок замість традиційного бекону з яєчнею домашніх хом’яків.

24. Білл Гейтс

Стаття: Bill Gates, Microsoft Co-Founder

Рік: 2006

Билл Гейтс

Ви можете любити його або ненавидіти, але, так чи інакше, Білл Гейтс — один з найбільш значущих людей сучасної історії. На жаль, багато людей хочуть «не любити» його. Доказом буде сторінка Біла у 2006-му році. Де йому примальовували роги Сатани і вуса Гітлера. Більше грошей — більше проблем.

25. Колтон Орр

Стаття:Colton Orr, Professional hockey player

Рік: 2008

Колтон Орр

Більшість актів вандалізму у Вікіпедії здаються дитячими забавами в порівнянні з тим, як вчинили недруги з хокеїстом Колтоном Орром. Вони включили в текст біографії гравця інтимні подробиці його життя, включаючи дивні ритуали перед іграми