Найбільш провокативні обкладинки журналів

1. Гітлер був названий журналом Time «Людиною року»

84fcf.jpg

Історія спірних обкладинок журналу Time починається з щорічного випуску серії «Людина року».

У 1938 році редакція вибрала Адольфа Гітлера як людину, яка найбільше вплинула на події року, що минає «на краще або гірше.»

На картинці Гітлер грає «свій гімн ненависті в опоганеному соборі, в той час як жертви бовтаються на колесі Святої Катерини і на все дивиться нацистська верхівка.»

Ілюстратором обкладинки став барон Рудольф Карл фон Ріппер, німецький католик, який втік з гітлерівської Німеччини.

2. «Монстр із Сонгми» позує для Esquire 

06ec0.jpg

Лейтенант Вільям Коллі молодший, командир взводу армії США, який був визнаний винним у вбивстві 109 беззбройних, невинних цивільних осіб з Південного В’єтнаму з села Сонгмі, був зображений з в’єтнамськими дітьми на обкладинці журналу Esquire в листопаді 1970 року.

16 березня 1968 хлопці з 11 бригади на чолі з лейтенантом Коллі увійшли в’єтнамське село Сонгмі з метою шукати і вбивати. За словами очевидців, літні люди були заколоті багнетами, жінки і діти були розстріляні в потилицю, і, принаймні, одна дівчина була згвалтована і убита.

Розповідали, що Коллі оточив групу односельців, наказав їм зійти в канаву і скосив їх кулеметним вогнем. З 26 солдатів тільки Коллі був визнаний винним.

Він був засуджений до довічного ув’язнення, але незабаром термін був скорочений до домашнього арешту. Три роки по тому Коллі став вільною людиною в результаті отриманої амністію від президента Ніксона.

До винесення вироку Коллі позувала для Esquire. Дизайнер Джордж Лоїс дізнався, що Коллі хотів анонсувати свою книгу «Сповідь лейтенанта Коллі», і переконав його позувати з в’єтнамськими дітьми.

Він пояснював: «Ви ж кажете, що любите цих дітей. Приблизно після 10 або 20 відзнятих фотографій я вигукнув:» Лейтенант, це приголомшливо. Посміхніться мені! «. І він це зробив. Я показав його звірячу сутність шакала. Але багато людей так і не зрозуміли, що цим знімком я показав, що ця людина — монстр».

3. Обкладинка Time стає іконою світської епохи 60-их

3a23d.jpg

У квітні 1966 обкладинка журналу Time стала ілюстрацією до статті, в якій досліджувалися проблеми, що стоять перед сучасними богословами, у прийнятті Бога в умовах все більш світського суспільства.

Видання піддалося жорсткій критиці як з боку громадськості так і духовенства. До редакції надійшло близько 3500 листів — найбільша кількість за всю історію журналу. Вони називали журнал притулком безбожництва.

Ця унікальна обкладинка також фігурує в класичному трилері 1968 «Дитина Розмарі».

4. Мухаммед Алі був зображений у вигляді святого Себастьяна на квітневій обкладинці 1968 журналу Esquire

e19f1.jpg

На цій скандальній обкладинці американського журналу Esquire знаменитий боксер Мухаммеда Алі постає в образі Святого Себастьяна, християнського мученика і трохи пізніше покровителя спортсменів, який був жорстоко покараний за свої незмінні релігійні переконання.

Фотографія була опублікована з метою захистити Алі від переслідувань, що з’явились після його служби в армії Сполучених Штатів.

5. Редакція Time занадто далеко зайшла з маніпуляціями над фото О.Джей. Сімпсона

46ce2.jpg

У червні 1994 року колишній футболіст O.Джей. Сімпсон був заарештований за звинуваченням у вбивстві колишньої дружини Ніколь Браун Сімпсон і її приятеля Рона Голдмана. Time вирішила використовувати фото Сімпсона з відділу поліції для обкладинки випуску журналу від 27 червня.Фото-ілюстратор Мет Махурін зробив художню ретуш, затемнивши фотографію і зменшивши ідентифікаційний номер ув’язненого. Критики стверджували, що журнал підкреслив колір шкіри Сімпсона, надавши йому більш «грізний» зовнішній вигляд.Громадськість була іншої думки і назвала подібні маніпуляції расистськими. Конкурент журналу, Newsweek помістив фото без змін на свою обкладинку того ж тижня.

6. National Lampoon випробовує терпіння борців за права тварин

d734b.jpg

У 2005 році Американське товариство редакторів журналів назвало цю обкладинку National Lampoon сьомою з найбільших за останні 40 років.

Проте за кілька років до широкого використання Photoshop обкладинка розлютила багатьох представників товариства прав тварин своею жорстокістю.

Фотограф Рональд Г. Харріс зізнався, що найважче було змусити дивитися собаку поглядом, що викликає посмішку, а не жалість. Він вирішив перевести погляд собаки в потрібне положення за допомогою тріскаючого звуку револьвера.

7. Time руйнує соціальні табу про грудне вигодовування

eabb8.jpg

У 2012 році Time шокував матерів всієї Америки своєю провокаційною обкладинкою з 26-річною Джеймі Лінн Грамет, що годує свого трирічного сина. Реакція отримала цілу гаму емоцій читачів — від обурення до підтримки.

Деякі задавалися питанням, чому журнал використав на обкладинці Грамет, жінку досить симпатичну, щоб бути моделлю, для ілюстрації історії про стиль виховання дітей?

8. Вагітна актриса Демі Мур на обкладинці Vanity Fair

cb524.jpg

Знаковий номер Vanity Fair з вагітною Демі Мур на обкладинці викликав справжній скандал в 1991 році. Зараз знаменитості, завагітнівши, одна за одною копіюють позу Демі, перетворивши фото на кліше.

Автором зйомки була відома американська фотограф Енн Лейбовіц. Саме вона запропонувала знятися Демі Мур голою на сьомому місяці для серпневого видання Vanity Fair.

9. Rolling Stone надає почесті, що гідні зірок, для обвинуваченого у вибухах на Бостонському марафоні

3eec5.jpg

Зображений з розпатланим волоссям і ніжним поглядом, Джохар Царнаев виглядає немов один з підліткових ідолів, який так часто прикрашає обкладинку музичного журналу Rolling Stone.

Тим не менше, вважається, що він і його покійний брат Тамерлан несуть відповідальність за вибухи на Бостонському марафоні в 2013 році. Обкладинка з Царнаевим викликала обурення, огиду і загрози бойкоту з боку громадськості.

Бостонський мер Томас Меніно назвав її «повною ганьбою», а роздрібні мережі відмовилися продавати цей випуск. Читачі скасували підписку і назвали гламуризацію образу Царнаева ляпасом щодо жертв бостонської трагедії.

10. Берт і Ерні показують свою сутність на обкладинці The New Yorker

00ffc.jpg

Вдала на думку критиків обкладинка випуску липня 2013 журналу New Yorker Обкладинка викликала цілий шквал запитань і дебатів.

На обкладинці зображені герої найстарішої дитячої передачі «Вулиця Сезам» Берт і Ерні. Вони обіймаються на дивані під час перегляду засідання Верховного суду США з питання визнання одностатевих шлюбів.