Найпохмуріші у світі риби

Земля поки єдина відома вченим планета з різноманітними формами життя на ній. Багатство життєвих форм проявляється у відмінності у живих істот за формами, кольором і всіляким пристосуванням для існування в різних умовах. Тому їх зовнішній вигляд може бути вкрай оманливим.

1. Звіздар світлий

Як випливає з назви цієї невеликої рибки, її очі вічно спрямовані вгору, немов вона намагається там розгледіти зірки і їх відсутність надзвичайно засмучує астролога. Подібне розташування органів зору обумовлено тим, що рибка заривається в пісок так, що на поверхні залишається рот і очі, якими вона і виглядає жертву. У подібному становищі хитрун може лежати годинамиі.Чтоб жертва підпливла ближче, звіздар викидає приманку за аналогією, як це робить морський чорт або риба-жаба. Сумний вид звіздара не повинен вводити в оману жалісливих нирців: у риби в арсеналі нападу і захисту від інших хижаків припасені шипи з отрутою, а так є спеціальний орган, здатний видавати розряд електричного струму в 50 вольт.

Звездочет

2. Камбала

Камбала є однією з риб, яка дійсно заслуговує жалю. Бідолаха з народження має деякі відхилення в анатомічній будові: її очі розташовані на одній стороні, а спинний плавник поширюється на голову. Деякі види камбали, подібно восьминогам, можуть підлаштовуватися під колір морського дна і так вичікувати своїх жертв. Камбала — хижак, який харчується дрібними рибками і безхребетними. В світі існує більше 400 видів цього сімейства, деякі представники якого можуть досягати у вазі 300 кг.

Камбала

3. Риба-скорпіон або скорпена Ечмейєра 

Риба-скорпіон, компенсуючи свій похмурий вигляд, любить вдаватися до самих витонченим хитрощів. Будучи поганим плавцем, риба-скорпіон влаштовує блискучі засідки на своїх жертв. Коли рибка розлючена, то отруйні шипи на її спині розвертаються і надають їй страхітливого вигляду. Не рекомендується переслідувати її в такому стані. Незважаючи на таке обмундирування, ця маленька яскрава рибка надзвичайно рідко зустрічається серед рифів індо — тихоокеанського регіону.

Рыба-скорпион или скорпена Эчмейера

4. Риба-крапля

Найбільш химерна риба на планеті, риба-крапля, виглядає як грудка слизу. Риба не має м’язової тканини і складається з драглистої маси, яка трохи щільніша за воду. Наявність плавального міхура дозволяє їй підтримувати себе на воді. Риба-крапля виростає до 12 сантиметрів в довжину і живе біля берегів Австралії і Тасманії на глибині 600‑1200 метрів. Харчуються морськими їжаками і молюсками. Знаходяться на межі вимирання.

Рыба-капля

5. Глибоководна риба-сокира 

Глибоководна риба-сокира мешкає в Тихому, Атлантичному і Індійському океанах, на глибині від 0,2 до 6 км. Має біолюмінісцентні внутрішні органи, які дозволяють їм маскуватися від хижаків. Рибка адаптується до інтенсивності світла, яке проникає з поверхні океану. Вона також примітна своїми великими запалими очима, як у привида, здатними бачити предмети як зблизька, так і здалека.

Глубоководная рыба-топор