Найнезвичайніші равлики і факти про них

1. Морський равлик кластервінк

8b82b.jpg

Мало кому відомий морська равлик є автором одного з самих сліпучих світлових шоу в природі.

Равлик може випромінювати біолюмінісцентне світло, тому всякий раз, відчуваючи небезпеку, вона починає світитися зеленим. Дослідники вважають, що таким чином равлик намагається залякати хижаків.

2. Гігантський африканський равлик

6dfc5.jpg

Ці дуже великі, дуже голодні черевоногі є найбільшим видом наземних равликів на Землі. Равлики можуть виростати до 20 сантиметрів у довжину, а їх діаметр може бути до 10 сантиметрів. Це приблизно з середній кулак дорослої людини.

Вони також дуже ненажерливі і харчуються не менш 500 видами рослин. Якщо фрукти або овочі їм недоступні, то можуть пожирати все, що завгодно, аж до фарби і штукатурки на будинках. Добре, що вони вегетаріанці.

3. Карамельні равлики

597c2.jpg

Можливо найяскравіші черевоногі в світі живуть на карибському острові Еспаньола. Цих харизматичних равликів ще називають «шоколадними цукерками». Здається, що якийсь вправний майстер їх розмалював, але їх раковини мають цілком природну розмальовку.

4. Морські метелики

a0a21.jpg

Вони не схожі на типового равлика, але ці елегантні морські істоти є одними з найпоширеніших черевоногих світу.

Замість того, щоб використовувати свою ногу для ковзання по землі, вони перетворили її на дане крило і за допомогою його просуваються в океанській безодні.

Ряд видів цих равликів для ефективнішого плаванья повністю втратили свої раковини.

5. Равлик «Золотий слон»

08dfe.jpg

Здається, що черевоноге, яке нагадує помісь равлика, манго і слона, є частиною жахливого генетичного експерименту. Равлик використовує свій «хобот» — ногу для просіювання піску під час пошуків їжі.

6. Лускатоногийравлик

1d62f.jpg

Була виявлена​в 1999 році в центральній частині Індійського океану. Равлик претендує на звання брюхоногого, який носить найпотужнішу броню. Здається, що вона покрита гальванізованим металом — і це далеко не омана.

Тварина вбирає в свою раковину метали і сульфіди з гідротермальних джерел. Зовнішній шар оболонки з’єднується з сульфідом заліза, що покриває тварину металевими пластинами.

7. «Танучі» равлики

62171.jpg

Нога плоскотілих південноамериканських равликів роду Megalobulimus може розширятися і ставати неймовірно тонкою. При цьому здається, що істота починає танути на очах.

8. Равлик «Географічний конус»

61413.jpg

З цими товаришами слід бути обережніше: це один з найбільш отруйних равликів і один з найбільш отруйних істот на Землі. Яд цього равлика являє собою суміш із сотень різних токсинів.

Равлик впорскує його за допомогою гарпуноподобного зуба, який захований в висувному хоботі. Пересувається істота, як і всі равлики, надзвичайно повільно, але ось отрута впорскує з божевільною швидкістю 400 миль на годину.

9. Янтина ламка

a7e1c.jpg

Не тільки красиві фіолетові раковини роблять цих равликів цікавими. Янтина ламка або Janthina janthina збирає бульбашки повітря, огортаючи їх у власній слизі. Потім вони використовують конструкції з бульбашок у вигляді плотів для дальніх подорожей через океан.

10. Опистосома

3df92.jpg

Опистосома — це молюски з найдивовижнішими раковинами в світі. Багато видів цього роду мають раковини, що складаються з складних завитків.

Але переможцем є Opisthostoma vermiculum. Її раковина складається з чотирьох завитків — найбільша кількість з усіх живуть нині черевоногих.

11. Хорватський печерний равлик

59f74.jpg

Це примарний вид равликів був недавно виявлений в хорватських печерах системи Велебіт. Примітним в цих равликах є те, що вони практично повністю прозорі. Як і багато печерні жителі, прозорі равлики втратили зір.

12. Равлик — «Волохата труба»

e07ca.jpg

Приз за раковину найбільш страхітливого вигляду відходить до цього виду равлики, яка має шипоподібні відростки на оболонці. Равлик також відрізняється ненаситністю. Радує тільки, що меню у неї виключно вегетаріанське.