Найбезглуздіші штрафи за паркування

Штрафи за паркування

Великобританія знана в усьому світі як країна пуританських правил і крайньої педантичності мешканців. Закон для всіх один, а отже, порушив правило – виправдання немає! Так вважають деякі працівники служби паркування у Лондоні та інших англійських містах.

Видання Times online опублікувало десять незвичайних історій про найбезглуздіші паркувальні штрафи.

Найбезглуздіші штрафи за паркування (Times online, 2008)

1. Вантажівка у пастці День не обіцяв несподіванок Майклові Коллінзу. Він, як звичайно, їхав дорогою повз лондонський Белсайз-парк. Аж раптом його вантажівка передніми колесами провалилася під асфальт. Сталася прикрість через несправні труби – вода розмила ділянку дороги, і водій втрапив у пастку. Його здивуванню не було меж, коли замість допомогти йому на лобове скло причепили папір із вимогою сплатити штраф за порушення правил паркування. Все, що сказав працівник паркувальної служби – «Ви можете подати апеляцію».

2. Неприємності падають разом з деревами Якщо зненацька на вашу машину падає дерево, а ви дивом лишаєтесь живі – хіба не сподіваєтесь ви щонайменше на співчуття від місцевої влади? Ніккі Клег зі своєю 82-річною мамою та 11-річним сином їхала трасою Бромвіч, аж раптом біля паркінгу на машину впало дерево. В результаті пом’явся передній бампер, вилетіло вітрове скло, побилися дзеркала. На щастя, ніхто з людей не постраждав. Поліція прибула на місце події і порадила евакуатором забрати нетранспортабельне авто наступного дня. Яким же було здивування Ніккі, коли повернувшись за машиною, вона побачила штраф за парковку в неналежному місці!

3. Потрапив у ДТП? Заплати ще й за парковку! Гадаєте, якщо потрапили у транспортну пригоду, це звільнить вас від необхідності сплачувати штраф за полишений на дорозі мопед? Навіть якщо ви зламали ногу і чекаєте на «швидку допомогу», це не виправдання. Не пощастило мешканцеві південного Лондона Надіму Захаві. У 100 фунтів йому обійшлася «парковка» на дорозі, коли його на мопеді збив інший водій.

4. Коні не винні?.. Полишаючи вірного коника на вулиці, на що сподіваєтеся після повернення? Максимум на суперечку із прибиральниками через купу кінських яблук. Але аж ніяк ви не очікуєте побачити квитанцію на штраф. Не пощастило Роберту Макфарленду, колишньому ковалеві. Він лишив свого улюбленця Чарлі-боя тільки на декілька хвилин, а повернувшись, побачив старанно виведені слова «гнідий кінь» у рядку опису марки машини на штрафному бланку.

5. Грабунок серед білого дня! Фреду Хольту не пощастило двічі. Спочатку банк, у який він зайшов у справах, пограбували. Саме пограбування, що затримало Фреда у стінах як заручника, стало причиною прострочення дії талону на паркування. Поліція, котра прибувала згодом на місце події, нібито попередила паркувальну службу про причину порушення часу паркування. Однак звільнений із пастки Фред усе ж знайшов на машині талон на сплату штрафу у розмірі 30 фунтів. Причина – перевищення дозволеного часу паркування.

6. Подяка за донорський пункт «Зробіть сьогодні щось вартісне» – таким гаслом заохочувала Організація збору донорської крові усіх спроможних допомогти. Пункти, де люди змогли б здати кров, розгортали у фургонах. Мабуть, службовець, що спостерігав за процедурою здачі, позаздрив благородності донорів. Невідомо, чим він керувався, коли виписував доброчинній організації штраф за паркування у неналежному місті однієї лондонської вулиці. Звичайно, непорозуміння владнали.

7. Котиться автобус, наче акваріум Уявіть: ви – водій автобуса. Під’їжджаєте до великої черги людей на зупинці. Зупиняєтесь, і тут-таки цілий натовп заходить в автобус, ще й кожен купує у вас квиток. Аж ось якийсь молодик замість грошей на проїзд дає вам штрафний бланк. Штраф на 40 фунтів за паркування у неналежному місці отримав водій 77 маршрутного автобуса в Манчестері. Здивований такою нахабністю працівника паркувальної служби, водій звернувся до керівництва. Штраф було скасовано, а працівника-недотепу відправлено на перепідготовку.

8. Серцевий напад Літній чоловік Девід Холмс був за кермом, коли у нього стався серцевий напад. Пересиливши біль, водій все ж зміг самостійно дістатись найближчого шпиталю. Обачлива медсестра лишила на місці припаркованого авто повідомлення про те, що це був екстремальний випадок і машину невдовзі заберуть родичі потерпілого. Незважаючи на такі обставини, на склі машини сестра Девіда знайшла талон на оплату штрафу за порушення правил паркування. Суд постановив сплатити 40 фунтів, не беручи до уваги обставини, що змусили лишити авто у непередбачуваному місці.

9. Вітаємо у Ворвікширі! Ворвік – мальовничий куточок Англії. Однак про його гостинність краще не казати Крістерові Нілендеру. Цей швед одного дня отримав на пошті штраф за паркування у Ворвіку – місті, в якому чоловік ніколи не бував. А саму Англію швед відвідував останній раз хіба у 16-річному віці. Єдиним транспортним засобом, яким володів Крістер, був його 20-тонний снігохід. Останній дуже рідко виїжджав із гаража хазяїна. Як Крістер примудрився отримати штраф із далекого Туманного Альбіону? Загадка, та й годі…

10. «Дах повільно їде» ( Driving you crazy ) Інструктори з керування авто мусять володіти небесним терпінням і кам’яним спокоєм, щоб добре виконувати свою роботу. Однак нерви здають і в професіоналів. Якось на занятті з керування новачок заглох просто на світлофорі. Таке буває, як і те, що їм не одразу легко даються розвороти у три прийоми. Однак ця дрібниця нітрохи не схвилювала інструктора. По-справжньому він розлютився, коли на лобове скло машини наліпили штраф… за паркування більш ніж за 50 см від бордюру!