10 кращих країн для підприємців

Найкращі країни для підприємців не обов’язково належать до кола найбільших світових економік. Насправді, як це видно з нової доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), чотири з 10 найкращих країн для розвитку підприємництва мають вельми скромні розміри.С іншого боку, не дивно, що Сполучені Штати і Великобританія є одними з кращих країн для підприємців.

Для того щоб визначити кращі країни для початку бізнесу, ОЕСР враховує час, який витрачається при оформленні власної справи, кількість процедур, необхідних для початку бізнесу, їх вартість у порівнянні з доходом на душу населення, а також мінімальний оплачений капітал.Грунтуючись на цих даних, видання 247 Wall St. визначило 10 країн, де найпростіше почати свій бізнес.

1. Нова Зеландія 

Кількість процедур, необхідних для початку бізнесу: 1

Кількість днів для початку бізнесу: 1

ВВП у 2010 році: 134 млрд дол.

Відсоток людей в компаніях з числом співробітників більше 250: 42,1%

Новая Зеландия

Для того, щоб почати бізнес в Новій Зеландії, вам лише необхідно подати онлайн заявку в офіс Компаній Нової Зеландії. Вся процедура займає один день і коштує 127 доларів.Після оплати, свідоцтво про реєстрацію надійде електронною поштою через кілька хвилин.

Більше того: у Новій Зеландії не існує мінімального сплаченого капіталу, необхідного для запуску компанії.Не дивлячись на те, що процедура початку нового бізнесу гранично легка, 42,13% новозеландців працює на компанії, кількість співробітників яких перевищує 250 осіб — показник вище, ніж в будь-якій країні, окрім США і Великобританії. Тим не менш, Нова Зеландія зберігає високий відсоток нових компаній, які створюються щороку: 12,1% в 2007 році, 12,1% в 2008 році і 10% в 2009 році.

2. Австралія

Кількість процедур, необхідних для початку бізнесу: 2

Кількість днів, щоб почати бізнес: 2

ВВП в 2010 році: 1,1 трлн. дол.

Відсоток людей в компаніях з кількістю співробітників більше 250: н/​д

Австралия

Підприємці в Австралії можуть скористатися експрес — процедурою, щоб почати свій бізнес в протягом двох днів всього за 400 доларів. З опитаних громадян, 48% оцінюють Австралію як гарне місце для бізнес-можливостей, що виводить країну на п’яте місце серед 27 країн-учасниць ОЕСР.

Австралійські бізнесмени мають загальну податкову ставку 47,7% — це на п’ять процентних пунктів вище, ніж середня податкова ставка в країнах ОЕСР. Такий стан справ може відлякати потенційних бажаючих почати бізнес на австралійському континенті.

3. Канада

Кількість процедур, необхідних для початку бізнесу: 1

Кількість днів, щоб почати бізнес: 5

ВВП в 2010 році: 1,6 трлн. дол.

Відсоток людей в компаніях з кількістю співробітників більше 250: н/​д

Канада бизнес

У Канаді потрібно зробити лише один крок в сторону початку бізнесу: подати заявку в електронний центр подачі. Заповнення необхідних форм і оплата всіх пов’язаних з процедурою зборів займає близько п’яти днів і коштує 195 доларів. Цей процес є відносно недорогим, його вартість складає всього 0,4% доходу на душу населення в Канаді і не вимагає мінімального сплаченого капіталу.

Крім того, канадські підприємства у 2011 році оподатковувалися податком, який становив у всього 28,8% від прибутку. Це набагато менше, ніж у таких країнах, як США і Франція, які обкладаються податком прибуток за ставкою 46,7% і 65,7% відповідно.

Тим не менш, не багато канадців в повній мірі скористалися легкістю процедури для початку бізнесу. У 2008 році в Канаді був зареєстрований один з найнижчих відсотків по стартапам з країн ОЕСР.

4. США

Кількість процедур, необхідних для початку бізнесу: 6

Кількість днів, щоб почати бізнес: 6

ВВП в 2010 році: 14,7 трілн. дол.

Відсоток людей в компаніях з кількістю співробітників більше 250: 52,8%

США бизнес

На думку 68% опитаних у країнах ОЕСР, підприємці в США високо оцінюються в засобах масової інформації. Щоб почати свій бізнес необхідно зробити мінімальну кількість процедур, а так само витратити суму всього лише в 675 доларів.

Існує, однак, великий відсоток компаній, які невдало ведуть бізнес — 10,43% в рік, що припускає, що для малих і середніх компаній не так вже й легко утриматися на плаву.За даними Бюро трудової статистики, майже половина нових компаній згортає бізнес вже після п’яти років роботи.

5. Ірландія

Кількість процедур, необхідних для початку бізнесу: 4

Кількість днів, щоб почати бізнес: 13

ВВП в 2010 році: 205, 7 млрд. дол.

Відсоток людей в компаніях з кількістю співробітників більше 250: 26,2%

Ирландия бизнес

Для початку бізнесу в Ірландії потрібно пройти лише чотири процедури, витратити в цілому 13 днів, а вартість усього цього коливається від 100 до 165 доларів. Держава так само заохочує найбільш успішних підприємців, даючи їм спеціальний доступ до фінансування.

За останні п’ять років 69% стартапів, які за три роки зросли принаймні на 20%, успішно отримали кредит, а 100% з них отримали фінансування від існуючих акціонерів. Для порівняння, в країнах ОЕСР лише 63,4% стартапів, які ростуть швидше за інших, отримують кредит і лише 77,6% отримують акціонерне фінансування.

У 2011 році 83% опитаних сказали, що успішні підприємці мають високий соціальний статус у суспільстві. Правда, за останній час кількість людей почали новий бізнес істотно знизилося.

6. Британія

Кількість процедур, необхідних для початку бізнесу: 6

Кількість днів, щоб почати бізнес: 13

ВВП в 2010 році: 2,2 трлн. дол.

Відсоток людей в компаніях з кількістю співробітників більше 250: 48,6%

Щоб розпочати бізнес у Великобританії, підприємцю необхідно близько двох тижнів і не менше 257 доларів у гаманці. Близько 50% працівників у Великобританії працює в компаніях з 250 і більше співробітниками.У той же час лише 20% працездатного населення працює на підприємствах і в компаніях зі штатом до 10 співробітників. Банківський кредит успішно отримують всього лише 64,6% підприємців.

Тому британцям важко отримати необхідний стартовий капітал для свого бізнесу.Британський уряд намагається залучити іноземних підприємців та інвесторів шляхом введення «абсолютно нового типу візи», створеного для «перспективних підприємців».

Згідно цього нововведення, іноземні бізнесмени та інвестори тепер можуть обжитися в Великобританії всього за два роки, що, правда, залежить від того, скільки грошей вони можуть внести в економіку.

Великобритания бизнес

7. Південна Корея

Кількість процедур, необхідних для початку бізнесу: 5

Кількість днів, щоб почати бізнес: 7

ВВП в 2010 році: 10,3 трлн. дол

Відсоток людей в компаніях з кількістю співробітників більше 250: 26,1%

Корея бизнес

Процедури з оформлення власного бізнесу в Кореї займуть всього п’ять днів. Фіксовані початкові витрати на ці процедури, в тому числі створення печатки компанії та оплата податку на реєстрацію, обійдуться всього 36 доларів.Незважаючи на те, що процес оформлення нової компанії гранично дешевий і швидкий, лише 11% корейців вважають умови для створення власного бізнесу сприятливими.

Крім того, 45% респондентів вказали, страх перед невдачею може перешкодити їм почати свій бізнес. Незважаючи на це, 34,8% корейців працює в компаніях, що мають всього від 10 до 49 працівників — це більше, ніж в будь-якій країні в ОЕСР.

8. Франція

Кількість процедур, необхідних для початку бізнесу: 5

Кількість днів, щоб почати бізнес: 7

ВВП в 2010 році: 2,6 трлн. дол

Відсоток людей в компаніях з понад 250 співробітниками: 39,5%

Франция бизнес

Витрати по оформленню власного бізнесу у Франції становлять близько 345 доларів — трохи більше половини, ніж в США. За даними Світового банку, процес оформлення може зайняти в цілому тиждень.

У січні 2009 року французький уряд запровадив програму по підприємництву, спрямовану на збільшення кількості підприємців і нових компаній за рахунок зменшення податків, спрощення процедури отримання документів та введення соціальних виплат для людей, які бажають розпочати малий бізнес.

За даними ОЕСР, у другому кварталі 2009 роки відзначалося збільшення числа нових компаній на 55,5%, що продемонструвало, що люди будуть створювати свій бізнес, якщо уряд полегшує витрати і турботи, пов’язані з запуском компанією.

9. Португалія

Кількість процедур, необхідних для початку бізнесу: 5

Кількість днів, щоб почати бізнес: 5

ВВП в 2010 році: 230,6 млрд. дол.

Відсоток людей в компаніях з кількістю співробітників більше 250: 20,9%

Португалия бизнес

У Португалії свій бізнес можна почати всього за пару днів. Однак більшість португальських громадян у віці від 18 до 64 років не вірять в сприятливу можливість для підприємницької діяльності в їхній країні.

Їх побоювання не марні. У період з 2005 по 2008 рік, число втрачених робочих місць в результаті згортання приватного бізнесу перевищила кількість створених. Крім того, в 2007 і 2008 роках компанії зазнавали невдачі в Португалії частіше, ніж в будь-якій країні.

10. Чилі

Кількість процедур, необхідних для початку бізнесу: 7

Кількість днів, щоб почати бізнес: 7

ВВП в 2010 році: 203 млрд. дол.

Відсоток людей в компаніях з кількістю співробітників більше 250: н/​дЧили бизнес

Чилі — єдина південноамериканська країна в ОЕСР, чия система по почину нового бізнесу є однією з найменш складних. Весь процес оформлення приватного підприємства може бути завершено менш ніж за тиждень.Середній наявний дохід в країні складає всього лише 8618 доларів — найнижчий з усіх країн ОЕСР.

Тим не менш, 73% чилійців у віці від 18 до 64 років вірять, що підприємництво — це хороша кар’єра.Думка про те, що комерційні підприємства можуть бути успішними в країні, схоже, впроваджується і з іноземними підприємцями. Тому існує «Стратап Чилі» — програма, створена урядом для стимулювання інновацій та підприємництва шляхом надання позики в 40,000 доларів і тимчасової річної візи для іноземців.