Aramco – найприбутковіша нафтова компанія у світі

Saudi Aramco – найприбутковіша нафтова компанія у світі, згідно з висновками агентства Bloomberg. Однак її величезні доходи і грошові потоки можуть не виправдати бажану ринкову оцінку в $2 трлн.

10dd8.jpg

Фінансові показники Aramco вже давно є одним з головних секретів в нафтовій галузі, але в міру підготовки компанії до довгоочікуваного початкового публічного розміщення в цьому або в наступному році, їй доведеться розповідати інвесторам, скільки і як вона заробляє.

Bloomberg з’ясувало, що у національної нафтової компанії майже немає боргів, а собівартість виробництва знаходиться на рівні кращих галузевих стандартів. Серед негативних факторів агентство виділяє традиційні для будь-якої ННК обтяження по фінансуванню соціальних і військових витрат держави, а також забезпечення марнотратного способу життя сотень принців цієї близькосхідної країни.

2533b.jpg

Агентство Bloomberg повідомило, що Aramco отримало чистий прибуток у розмірі $33,8 млрд. за перші шість місяців 2017 року, а грошовий потік склав $52,1 млрд. Сама компанія не підтвердила цю інформацію.

У документах, підготовлених для стандарту МСФЗ, було показано, що чистий прибуток Aramco становив $7,2 млрд. в першій половині 2016 року, коли нафта торгувалася в середньому по $41 за барель.

df892.jpg

Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Салман заявив про вартість Saudi Aramco в 2 трлн. доларів, що дозволить отримати приблизно 100 млрд. доларів від первинного розміщення 5% акцій компанії. Однак аналітики Sanford C. Bernstein & Co. і Rystad Energy AS оцінили компанію в 1−1,5 трлн доларів. Але навіть більш скромні оцінки виводять ННК з Саудівської Аравії на перевищення рекорду в 25 млрд. доларів, отримані від IPO китайської Alibaba. Згідно з планами, кошти підуть на програму наслідного принца «Бачення-2030», націлену на порятунок близькосхідної країни від залежності від нафтових доходів.

3941f.jpg

Незважаючи на те, що грошові потоки Aramco в два-три рази більше, її прагнення до ринкової вартості в шість-сім разів вище, ніж у Exxon або Shell, може здатися занадто амбітним для багатьох інвесторів і аналітиків, які неодноразово заявляли, що компанія може коштувати не набагато більше $1 трлн.