Кращі фільми про вибори

1. «Великий Мак Гінті» (1940)

2d7f4.jpg

«Великий Мак Гінт» (1940) був написаний і знятий всього за 10 доларів. Фільм приніс Престону Стерджес премію «Оскар» за кращий оригінальний сценарій — один з несподіваних поворотів фільму про продажних політиків.

Історія обертається навколо безхатька (Брайан Донлеві), який вразив місцевого боса, проголосувавши за нього 37 разів за один вечір.

Бос зводить підприємливого безхатька в мери-реформатори, а пізніше — в губернатори штату.Хлопець одружується на своїй секретарці (Мюріель Ангелус) з розрахунку, але незабаром закохується в неї і ставить під загрозу план свого боса. На щастя, сюжет фільму не скочується в банальщину.

Фільм Стерджеса, приправлений часом грубими жартами, створений за рецептом політичних фейлетонів великих класиків Бена Джонсона і Франсуа Рабле: світ безсоромних політичних флібустьєрів є предмет не сумної трагедії, а гострої сатири і фарсу.

2. «Попередні вибори» (1960)

ff1f2.jpg

Якби Джей Еф Кей був президентом-кінозіркою, то новаторський документальний фільм 1960-го року «Попередні вибори» Роберта Дрю показав на процес створення зірки.

Використання в зйомках легких ручних камер дозволило кінематографістам взгромождалісь на задніх сидіннях автомобілів, що перевозять Кеннеді і його супротивника Хьюберта Хемфрі через дощовий Вісконсін.

Фільм Дрю один з перших документальних фільмів сінема вірите, дає нам уявлення про найменшу потертості на взуття в ході передвиборної кампанії. Магнетизм Кеннеді відчутний.

У першій сцені він виконує свій шлях крізь натовп, вниз по довгому коридору, вгору по сходах, через дверний проріз і виходить на сцену, зверненої до залу для глядачів, упакованого вичікують особами.Камера робить виток до Джекі, яка нервово смикає рукавичку за спиною, під час своєї промови — момент, який деякі кінематографісти ловлять все життя.

3. «Маньчжурський кандидат» (1962)

cc086.jpg

Тривожна легенда оточує фільм «Маньчжурський кандидат» (1962), випущений всього за рік до вбивства Кеннеді: чи став фільм Джона Франкенхаймера лекалом для спекуляцій навколо Лі Харві Освальда? Чи затримав дистрибуцію фільму Френк Сінатра навмисно через провини за смерть Кеннеді?

Все ж таки не це важливо: основною темою фільму є галлюцинаторное пляма параної і спекуляції. Лоуренс Харві грає ветерана корейської війни, який повертається додому без тіні спогадів про свій полон у комуністів.

Сінатра грає іншого члена патруля, чиї кошмари змушують його підозрювати, що в полоні їм промили мізки, і Харві тепер є «сплячим» агентом, який очікує відмашки на вбивство кандидата в президенти.

4. «Бути Там» (1979)

5e14d.jpg

Фільми, які викривають демагогів — їх багато: від Еліа Казана з «Обличчя в натовпі» (1957) до Тіма Роббінса з «Боб Робертс» (1992) — як правило жорсткі зі своїми героями.

А ось фільм Хела Ешбі «Бути Там» (1979) використовує повільно діючу отруту сатири і прекрасну гру Пітера Селлерса в ролі неповноцінного садівника по кличці Шанс у викритті політиків-пустобрехів.

Вкрадливі повчання Шансу ( «До тих пір поки коріння не розірвано, все буде добре в саду») помилково прийняті за мудрі висловлювання впливовим бізнесменом (Мелвін Дуглас), який мітить у президенти. Незабаром вашингтонська еліта прислухається до його кожного слова.

Фільм немов накладає своє закляття, точно віщуючи прихід таких політиків, як Рейган, і кандидатів типу Сари Пейлін і Дональда Трампа, які звели свій антиінтеллектуалізм в чесноти.

5. «Західне крило» (1999−2006)

939dd.jpg

Письменник Аарон Соркін заглянув в останній притулок ідеалізму в Вашингтоні і знайшов його в відданих штатних співробітників, що працюють в Білому домі.

У «Західному крилі» (1999−2006) Мартін Шин грає президента Бартлета, таку собі суміш Тедді Рузвельта і Діда Мороза, з хрипким голосом, палаючими очима, справедливого і надійного, який врегулює суперечку між його співробітниками, і як батько слухає сім або вісім надзвичайно розумних дітей, які претендують за його увагу за обіднім столом.

Динаміка сім’ї є ключем до всіх великим телевізійним шоу і справжній величезний подвиг самого Соркіна — він написав чотири з семи сезонів — полягає в хитромудрих і інтелектуальних діалогах.

6. «Вискочка» (1999)

18231.jpg

У фільмі «Вискочка» (1999),про який говорять, що це улюблений фільм Барака Обами про політику, Різ Уізерспун грає Трейсі Флік, дівчину-паїньку, яка всюди встигає і хоче бути обраною на посаду президента в її рідній середньій школі в Омасі, штат Небраска.

Кампанія її опонента таємно зрежисована її учителем, Джимом Макалістером (Меттью Бродерік), сумлінною і чесною людиною, яка ненавидить Трейсі і все, за що вона виступає. Фільм є адаптацією роману 1998 року Тома Перротта.

Здається, що метою його режисера, Олександра Пейна, є ілюстрація рядки великого поета Єйтса про те, що «краще не вистачає впевненості, в той час як найгірші / сповнені пристрасної енергії». Всі ми зустрічалися з подібними Трейсі Флік: постійно піднята рука, очі-щілинки, посмішка, що не терпить заперечень.