Найцікавіші факти про Єгипетські Піраміди

Стародавній Єгипет вважався першою цивілізацією в історії людства. До цього дня люди з усього світу приїжджають, щоб своїми очима побачити одні з найзагадковіших і найбільш незвичайних споруд – Єгипетські Піраміди.

9d8eb.jpg

Вони були створені тисячі років назад людьми без допомоги будь-якого обладнання, яке є сьогодні. Ми дуже мало знаємо про ці захоплюючі будівлі, тому пропонуємо ознайомитися з маловідомими фактами про піраміди, представленими нижче.

Більшість каменів важать стільки, скільки дорослий слон

05a59.jpg

Приблизна вага одного каменю становить від 2 до 10 тонн. Чи можете ви уявити собі, як ці кам’яні блоки було важко піднімати один на одного? Вчені та історики в усьому світі до цього дня намагаються зрозуміти, як саме це вдалося єгиптянам.

Ходять навіть чутки, що справжня причина – допомога інопланетян.

Скриня всередині піраміди Гізи

28a29.jpg

Одна з найзагадковіших частин піраміди Гізи (піраміди Хеопса) – порожня скриня в Камері Царя, яка зроблена з цілісного шматка граніту шоколадного кольору і навіть міцніша, ніж гранітні стіни камери Царя. Протягом багатьох років вчені намагалися відкрити таємницю її призначення.

Давня легенда говорить, що скриня прибула з Америки або навіть Атлантиди. Однак вона ніколи не згадувалася в літописах. Крім того, оскільки скриня занадто велика, щоб її можна було рухати в вузьких коридорах, що ведуть в камеру Царя, вважається, що вона була поміщена туди до створення і закриття проходів.

Відповідно, піраміда Хеопса побудована навколо цієї скрині. Але чому єгиптяни вирішили залишити її там і не переміщати?

Піраміди були практично знищені

5c8d7.jpg

У 12 столітті була зроблена спроба знищити піраміди Гізи курдським правителем. Аль-Азис спробував знести їх, але йому довелося відмовитися від своєї ідеї, так як завдання виявилося непосильним.

Проте, йому вдалося пошкодити Піраміду Мікеріна, на якій через його спробу до цього дня видніється велика вертикальна дірка.

Яскраві плями в пірамідах при термоскануванні

f34d1.jpg

Кілька років тому міжнародна група вчених провела температурне сканування єгипетських пірамід. В ході сканування гробниці Тутанхамона вчені виявили різкий стрибок температури в її північній частині, що показує, що там є прихована порожнина під поверхнею плит.

Крім цього, у всіх трьох великих пірамідах Гізи були виявлені місця з підвищеною температурою. Дослідники не знають, що це означає: просто деякі блоки мають більш високу температуру, ніж всі інші, і це ніяк не пов’язано з погодою. На даний момент вчені зайняті пошуками прихованих камер в пірамідах, щоб пояснити цей феномен.

Фільми «Індіана Джонс» більш правдиві і точніші, ніж ми про них думали

16f74.jpg

Ви коли-небудь дивилися фільми «Індіана Джонс»? Там головний герой постійно стикався з небезпеками в пірамідах. Наприклад, з гранітним шаром, що летить зі швидкістю 30 миль на годину. Або з натягнутими дротами.

Насправді, все дійсно так і було. Піраміди були наповнені міні-пастками і потайними кімнатами, які, на жаль, були розграбовані багато років назад.

Археологи і вчені знаходили всередині пірамід кістки людей, яким не вдалося вибратися назовні з пірамід через пастки або двері, що зачинилися.

Тепер ви знаєте, що фільми не завжди брешуть нам.