Місця, ідеальні для підводного плавання

Підводне плавання — це захоплюючий спосіб побачити місця на планеті, куди не часто потрапляють туристи. За допомогою акваланга дайвінг відкриває двері в підводний світ, де до природи не дійшов прогрес цивілізації. Унікальне і барвисте життя коралових рифів, а також вражаюче великі істоти, що живуть у водах відкритого океану не залишать вас байдужим.

Не всі місця для підводного занурення дозволяють увійти в близький контакт з флорою і фауною. Тим не менш, є кілька місць, які здивують як новачків, так і досвідчених дайверів. Ось деякі з кращих місць в світі для захоплюючого підводного плавання.

1. Великий бар’єрний риф, Австралія 

Большой Барьерный риф, Австралия

Великий Бар’єрний риф є кінцевим пунктом призначення для любителів дайвінгу. Цей найбільший риф у світі (його можна побачити з космосу) є раєм для серйозних дайверів.

Опинившись під водою, дайвери дізнаються, що риф живе відповідно до власного укладу життя: тут, в кристально чистих водах можна легко побачити, як пропливають тисячі видів риб і ростуть дивовижні корали. Оскільки місце користується шаленою популярністю, підводні подорожі тут не з дешевих.

2. Палау

Палау

Палау відомо своїм знаменитим Озером медуз. У цій водоймі медузи розвивалися без жала, так що відвідувачі можуть плавати серед них, не побоюючись хворобливих опіків, які можуть завдавати більшість представників виду.

В озері, з метою охорони навколишнього середовища, не дозволяється плавати з аквалангом і балонами, але відвідувачі можуть поплавати серед медуз з трубкою.

Для тих, хто хоче поплавати з балоном, в Палау можна знайти води для дайвінгу на рифах. Багаті живильним планктоном, вони привертають незліченні зграї риб в місці, відомому дайверам як Блакитний кут.

Тут плавають і дрібні рифові риби, а також запливають і більші представники, такі як тунець, барракуда і акули. Більш досвідчені дайвери можуть навіть запливати в печери та тунелі, відомі як Блакитні діри, які розташовані недалеко від Блакитного кута.

3. Кайманови острови

Каймановы острова

Ясні і теплі води Кайманових островів є раєм для дайверів, які шукають ідеальне місце для плавання серед яскравого життя жителів вод. Найбільш привабливим аспектом цього місця є різноманітність видів підводного плавання.

Для серйозних дайверів обов’язковою до відвідування є Стіна Кривавої затоки — масивна стінка, висадка на якій починається лише з десяти чи двадцяти фунтів нижче поверхні води. Води на островах настільки прозорі і чисті, що навіть новачки можуть побачити всю різноманітність дикої природи на мілководді.

4. Мальдіви

Мальдивы

Віддалена держава Мальдіви може похвалитися ідеальним тропічним оточенням. Ці острови в Індійському океані мають ряд дивовижних пляжів з чистою, прозорою і теплою водою, про яку мріють любителі тропічних канікул.

Це справжній пляжний рай. Крім цього, тут є різні рифи, канали і донні нерівності навколо островів, які роблять їх привабливим місцем для дайвінгу. Риби припливають сюди завдяки поживним речовинам і їжі, яку приносять морські течії з архіпелагу. Дрібні рифи так і кишать життям.

5. Єгипетське Червоне море

Египетское Красное море

У дайвінг колах води Червоного моря поблизу Єгипту не так відомі, як місця у південній частині Тихого океану, Карибського басейну і Середземномор’ї.

Тим не менш, на Червоному морі є ряд дивовижних місць для дайвінгу. Хороша видимість під водою, теплі води, безліч рифів і відкриті місця для дайвінгу, а також уламки затонулих кораблів і літаків забезпечують апетитне меню, як для новачків, так і для досвідчених дайверів.

Краща область для дайвінгу знаходиться у водах навколо національного парку Рас Мохаммед. Цей морський заповідник відрізняється високими стовбурами рифів і глибокими вертикальними виступами.

6. Мальта

Мальта

Мальта є одним з кращих місць для дайвінгу в Середземному морі. Це відносно невелика держава, тому дістатися до різних місць для дайвінгу по суші досить легко.

Одним з найвідоміших місць для пірнання з аквалангом і трубкою є Блакитна лагуна — захищена лагуна, повна яскравого морського життя в районі острова Коміно.

Води цього району мілкі, і приваблюють любителів риб, тому що в ці відносно безпечні води запливають молоді особини риб, такі як баракуда, наприклад. У список можливих місць для дайвінгу на Мальті також входять підводні печери, заповнені рибою затоки, і затонулі кораблі.

7. Ко Тао, Таіланд 

Ко Тао, Таиланд

Ко Тао (також званий Кох Тао), в Сіамській затоці, є одним з найбільш гарячих місць в Південно-Східній Азії для занурення. Тут можна знайти незліченну кількість варіантів занурення, привабливих як для новачків, так і для досвідчених дайверів: від коралових рифів і величезних підводних скель, до складних занурень у відкритих водах.

Цікаво також і те, що оскільки Ко Тао є популярним місцем для занурень, то острів може похвалитися великою кількістю шкіл занурення, де новачки зможуть пройти необхідну сертифікацію і виконати необхідну кількість занурень для отримання рівня з дайвінгу.

8. Сейшельські острови 

Сейшельские острова

Розташований в Індійському океані біля берегів Східної Африки, архіпелаг відомий як Сейшельські острови, можливо, одне з кращих місць на землі для дайвінгу.

Водолазів притягує тепла і чиста вода, в якій можна побачити все розмаїття місцевих видів морських тварин, у тому числі різних коралів, невеликих рифових риб, акул і окунів.

Деякі більш мілкі місця на Сейшельських островах ідеальні для занурення людей, які тільки що отримали свої сертифікати з дайвінгу. Барвисті тропічні риби є найцікавішим моментом у таких підводних екскурсіях.

Просунутих дайверів можуть випробувати занурення на деяких зовнішніх островах архіпелагу, де є більш глибоководні місця і трапляються крупніші морські мешканці, включаючи рибу-молот і китову акулу.