Десять людей, які розширили межі світу

Вони були першими. Жінки й чоловіки, які перші ступили на берег Америки, узбережжя Австралії, на борт космічного корабля, на океанське дно, на лід Ґренландії… Ті, хто відкрили світові численні таємниці й подарували знання.

Сайт LiveScience відзначив відчайдушних шукачів пригод, які зробили значний внесок у поступ людства. Завдяки цим сміливцям, відданим своїй справі, наш світ розширився – вони нанесли на карту найвіддаленіші куточки планети. Не знаючи, що їх чекає з кожним новим кроком, ці люди йшли вперед.

Топ-10 першопрохідців (livescience.com)
Лейф Еріксон10. Лейф Еріксон (Leif Ericsson) Лейф Еріксон – норвежець, перший серед європейців, хто проплив на захід від Гренландії у пошуках нових земель. Сталося це у Х ст. Лейф відвідав острів Баффіна, потім проплив уздовж берега Лабрадору до Ньюфаундленду, який він назвав Вінланд (Винна Земля), оскільки, за легендою, там ріс виноград.
Сакагавеа9. Сакагавеа (Sacagawea) Сакагавеа, або Сакаджавея – це індіанка, учасниця першої американської експедиції через континент у 1804 – 1806 рр. Сакагавеа допомагала капітану Льюїсу та лейтенанту Кларку пройти Америку від океану до океану. Понад 6 тис. км індіанка йшла країною, несучи свого сина-немовля. Вона дуже допомогла експедиції: знала всі місцеві рослини, вміла знаходити їстівні корінці, овочі та фрукти.
Христофор Колумб8. Христофор Колумб (Christopher Columbus) Христофор Колумб – іспанський мореплавець, першовідкривач Америки. Хоча Колумб намагався знайти шлях до Індії, кораблі його флотилії «Санта-Марія», «Пінта» і «Нінья» довезли мандрівника до берегів Куби й Багамських островів.
Амеріго Веспуччі7. Амеріго Веспуччі (Amerigo Vespucci) Веспуччі не першим ступив на американську землю, проте континент назвали саме на його честь. Амеріго точно знав, куди плив і чого шукав. Після того, як він вивчив узбережжя Південної Америки в 1502 році, першовідкривач довів, що ця територія не була нанесена на карту і що це не Індія, як вважали раніше.
Джеймс Кук6. Джеймс Кук (James Cook) Капітан Джеймс Кук здійснив три подорожі океаном і першим серед європейців дослідив більшу частину його узбережжя. Він позначив на карті узбережжя Австралії. Проте його ж пошуки пригод його й занапастили: у 1779 році капітан загинув у сутичці з аборигенами.
Вільям Біб5. Вільям Біб (William Beebe) Вільям Біб – дослідник-океанолог, перший, хто спустився у глибини у батисфері в 1934 році. Після занурення науковець розповідав, що під товщею води почувався так дивно, ніби це було на Марсі.
Чак Єгер4. Чак Єгер (Chuck Yeager) У 1947 році генерал Чарльз Елвуд Єгер, або просто генерал Чак, став першою людиною, котра на літаку подолала звуковий бар’єр у керованому горизонтальному польоті. Згодом він зробив великий внесок у розвиток військової авіації та космонавтики США.
Луїза Арнер Бойд3. Луїза Арнер Бойд (Louise Arner Boyd) Луїза Бойд отримала прізвисько «крижана жінка» завдяки своїм сповненим пригод дослідженням Ґренландії. Бойд не лише вивчала фіорди та льодовики, а й відкрила підводний гірський масив у Північному Льодовитому океані. А в 1955 році Луїза стала першою жінкою, яка пролетіла над Північним Полюсом.
Юрій Гагарін 2.Юрій Гагарін Гагарін виявився саме тою людиною, котра мала зайняти і зайняла почесне місце на кораблі «Восток». Конструктор Корольов особисто вибрав першого на землі космонавта. Старт ракети відбувся 12 квітня 1961 року. Здійснивши один повний оберт навколо Землі за 108 хвилин, корабель звершив плановий політ.
Ануше Ансарі1. Ануше Ансарі (Anousheh Ansari) 18 вересня 2006 року Ануше стала першою жінкою – космічним туристом. За $20 млн. Ануше підготували до польоту в космос. Вона пройшла спеціальні навчальні курси і стала першою жінкою-мусульманкою і першою іранкою, яка побачила Землю з космосу. Мільйони людей в усьому світі стежили за подорожжю Ануше через її блог.