Спортсмени, котрі досягли успіху після 40 років

Дехто вважає, що після четвертого десятка життя в найкращих його проявах закінчується. Не встигши стати багатим і знаменитим до цього рубежу, неможливо досягти чогось вартісного у старшому віці, міркують песимісти.

Проте саме життя заперечує цю думку. Портал АskMen уклав список спортсменів, котрі завоювали славу і визнання після 40 років.

Спортсмени, котрі досягли успіху після 40 років (АskMen, 2009)

Gordie Howe1. Горді Хоу (Gordie Howe) Хокей Один з найкращих гравців НХЛ у 50 – 60 роках, Горді Хоу продовжував грати, коли йому було далеко за 40, а також з’являвся на матчах НХЛ та ВХА вже після 50. Незважаючи на свій вік (а він грав доти, доки не опинився в одній команді зі своїми синами), Хоу, котрому було 50 років, забив 34 голи у 76 іграх сезону. До того ж, у такому поважному для спортсмена віці він лишався зіркою команди і найкращим її бомбардиром.

George Blanda2. Джордж Бланда (George Blanda) Американський футбол Успішний кватербек і кікер, який потрапив до Зали Слави у молодому віці, виходив на поле, аж поки йому не виповнилось 48 років – астрономічний вік для НФЛ. Коли ж рука Джорджа Бланди ослабла, він нечасто грав на позиції кватербека. Замість цього він став одним із провідних кікерів. Бланда було визнано провідним бомбардиром НФЛ усіх часів, і ще ніхто зі спортсменів його віку не перевершив рекордів, які він здобув за період від 40‑х до 70‑х років: найстарший гравець в НФЛ та найстарший кватербек у грі.

Nolan Ryan3. Нолан Райан (Nolan Ryan) Бейсбол Гравець, увічнений у Залі Слави, мав понад 1000 страйк-аутів після того, як йому виповнилося 40. щоправда, у сорок років у нього був невдалий сезон, та про це можна забути: протягом наступних чотирьох сезонів він здобув 53 перемоги. Райан не втратив ні швидкості, ні спритності. Після 40-річного рубежу він демонстрував виняткові показники в іграх, аж поки не відсвяткував свій 46 День народження.

Phil Niekro4. Філ Нікро (Phil Niekro) Бейсбол Філ Нікро міг би повісити свою клубну футболку в шафу у віці 40 років і залишитися серед найкращих гравців Зали Слави. Проте цей бейсболіст усіх часів бігав по полю у віці 48 років. Він двічі отримував титул «Ол Стар» після сорока і мав лише два невдалі сезони за вісім років. А у віці 45 років у нього була одна з найкращих кампаній його кар’єри – він виграв 16 ігор.

George Foreman5. Джордж Форман (George Foreman) Бокс Перед Джорджем Форманом схиляють голови такі зірки, як Евандер Холіфілд та Бернард Хопкінс. І не лише через те, що Форман бився у 40-річному віці, а й через його успішну кар’єру. Форман провів 20 боїв після того, як йому виповнилось 40, та виграв 17 із них. Володар титулу мультичемпіона, Форман виграв чемпіонські пояси за версіями WBA та IBF у 45 років, коли він переміг 26-річного чемпіона Майкла Мурера у 1994.

Jack Nicklaus6. Джек Ніклаус (Jack Nicklaus) Гольф Найбільш титулований гольфіст за історію ПГА, Ніклаус встановив усі види рекордів у період, коли йому було 20 – 30 років, і продовжував активну кар’єру гравця, коли виповнилось 40. У 40 років він виграв відкритий чемпіонат США і першість ПГА, а також фінішував четвертим на Відкритому чемпіонаті Британії. Через шість років він виграв Мастерс і продовжував грати із добрими результатами. У 50 років Ніклаус посідає шосте місце на Мастерсах, а у 1998 році шокував світ гольфу тим, що знову посів шосте місце у віці 58 років на Мастерсах.

Jamie Moyer7. Джемі Моєр (Jamie Moyer) Бейсбол Фанати бейсболу раділи за Джемі Моєра, коли він виграв Світову серію у віці 45 років. Попри те, що Моєр не виступав так довго, як інші учасники цього списку, він не показує жодних ознак старіння і не втрачає форми. Він став володарем титулу «Ол Стар» і фіналістом премії Cy Young у віці 40 років. Хоча його найкращий сезон був у 2008 році, коли він виграв 16 ігор, а частка його страйк-аутів була майже 2:1.

Morten Andersen8. Мортен Андерсен (Morten Andersen) Американський футбол Провідний бомбардир усіх часів у НФЛ, Мортен Андерсен пішов на пенсію в 2007 році, коли йому виповнилось 47 років. Незважаючи на свій вік, він був найвлучнішим кікером в історії. У віці з 40 до 47 років процент забитих голів завжди перевищував 80%, його показники були бездоганними у п’яти із семи останніх сезонів. Довге спортивне життя Андерсена дозволило йому встановити кілька рекордів Ліги, яких, можливо, ніколи ніхто не перевершить.

Chris Chelios9. Кріс Челіос (Chris Chelios) Хокей Кріс Челіос потрапив у професійний спорт у 1981 році й відтоді не покидає льодової арени. Майбутня гордість хокейної Зали Слави тричі вигравав Кубок Стенлі й стільки ж разів здобув Трофей Норіса як найкращий захисник Ліги. Вже будучи у віці далеко за сорок, Челіос отримав нагороду Ліги, був капітаном збірної США на Олімпійських іграх та володарем титулу «Ол Стар» НХЛ. Кріс – авторитетний лідер команди «Ред Вінгс» і має кращу фізичну форму, ніж гравці, які на 15 – 20 років молодші за нього.

Richard Petty10. Ричард Петті (Richard Petty) Пілот NASCAR Ричард Петті, якого часто називають найкращим водієм в історії NASCAR, є також і найтитулованішим: за свою кар’єру він виграв 200 кубків Вінстона – рекорд, якого ніхто не може перевершити. З 1958 до 1992 років він провів понад 2000 перегонів. Мало хто з водіїв наважується всерйоз мріяти про перемогу в Daytona 500, а Петті виграв ці перегони двічі. Обидва рази – у віці за сорок. Фінальну перемогу він здобув у 1984 році, коли йому виповнилось 47.