Топ-7 перебіжчиків української політики

Приєднання партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» до Партії регіонів багато політиків та експертів розцінюють як зраду виборців віце-прем’єра. Ця подія нагадала, що за останні півтора роки до владної команди приєдналися і багато колишніх «помаранчевих» політиків та представників попередньої влади. Свої призначення у новій владі колишні помаранчеві політики пояснюють переважно тим, що до політики їхні нові посади жодного відношення не мають — це лише робота. Тим не менш видання Gazeta.ua склало рейтинг 7 політиків-перебіжчиків, які змінили свої погляди.

Юрій Павленко

70a25.jpg

У 2004 році Юрій Павленко був активним учасником Помаранчевої революції.

Після приходу «помаранчевої» влади він працював міністром молоді та спорту в уряді Юлії Тимошенко та Юрія Єханурова. Його називали наймолодшим міністром України.

Згодом Павленко був радником президента Віктора Ющенка та губернатором Житомирської області. На дострокових парламентських виборах 2007 року його було обрано народним депутатом від блоку НУ-НС. А з грудня 2007 до березня 2010 року — Павленко знову посідає посаду міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту.

11 серпня 2011 року президент України Віктор Янукович призначив Павленка уповноваженим глави держави з прав дитини. Іншим указом Янукович затвердив положення про уповноваженого Президента з прав дитини і створив в адміністрації президента Управління забезпечення діяльності уповноваженого президента з прав дитини.

Відповідаючи на запитання з приводу того, чи не має в нього внутрішніх протиріч щодо поєднання державної посади із членством в партії «Наша Україна» Павленко зазначив: «у першу чергу це професійна робота, і не має жодної політики». «Президент запропонував створити ефективну програму захисту прав дитини. Чітко відзначив: головне — професійна робота, решта на другому-третьому місці. У мене немає жодних протиріч, жодних проблем із тим, аби погодитися на цю посаду», — прокоментував своє призначення колишній «помаранчевий» міністр.

Марина Ставнійчук

0aee7.jpg

Марина Ставнійчук була однією з найближчих соратниць президента Ющенка.

Із червня 2007 року до березня 2010 року вона обіймала посаду заступника голови секретаріату президента Ющенка — представник президента в Конституційному Суді — представник президента в ЦВК.

У квітні 2011 року Янукович призначив Ставнійчук заступником голови своєї Адміністрації.

«Президент сказав, що він вважає за необхідне Україну розвивати в європейському цивілізованому напрямку. І звичайно, що коли мова йде про демократичну державу, коли мова йде про розбудову правової держави, я як член Венеціанської комісії, просто не можу стояти осторонь», — підкреслила заступник Льовочкіна .

Андрій Портнов

bd8e7.jpg

У 2006 році він увійшов до виборчого списку БЮТ і став народним депутатом України. Після президентських виборів 2010 року представляв інтереси Тимошенко у Верховному Суді України, до якого апелювала лідер БЮТ.

2 квітня 2011 президент Янукович призначив Портнова заступником глави Адміністрації Президента. Портнов керуватиме Головним управлінням з питань судової реформи та судоустрою. У зв’язку з переходом на роботу до Секретаріату президента, Портнов склав із себе депутатські повноваження.

В одному з інтерв’ю він заявив, що близькі до нього депутати — Олійник, Пилипенко і Писаренко — «ще задовго до президентських виборів зробили для себе висновок, що це їх останнє політичне життя в БЮТ».

Крім того нещодавно Тимошенко заявила, що вважає Портнова одним з виконавців судового процесу у її справі. «Це сьогодні не секрет, я просто констатую факт. Бо йому безпосередньо доручено все це проводити», — наголосила вона.

Владислав Каськів

5ce4b.jpg

У 2004 році Владислав Каськів очолював партію «Пора», яка брала активну участь у Помаранчевій революції.

Після Майдану Каськів довгий час працював радником президента Ющенка.

На дострокових парламентських виборах 2007 року отримав мандат нардепа за списком блоку «Наша Україна — Народна самооборона» і став радником прем’єр-міністра України Тимошенко з питань іноземних інвестицій.

Із серпня 2010-го Каськів стає керівник омробочої групи з національних проектів Комітету з економічних реформ при президентові України Януковичі.

Із грудня — глава Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Україні. «Хочу вас запевнити, що в тому, що я призначений на посаду в комітет економічних реформ з національних проектів, немає ніякого політичного підтексту. Тут немає годівниці. Є просто корисна і потрібна ідея», — сказав Каськів.

За його словами, після цього призначення було б логічно приєднатися до коаліції. «Але для мене це неможливо, тому що я не можу через себе переступити морально і увійти в коаліцію, де є комуністи», — заявив нардеп.

Віктор Балога 

aa148.jpg

У 2006 році Віктор Балога був призначений Верховною Радою України головою МНС в уряді Януковича. А ще через місяць з невеликим Ющенко призначив Балогу на посаду керівника Секретаріату президента.

12 листопада 2010 року Указом президента Януковича Балога був призначений главою Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

9 грудня 2010 року очолив Міністерство надзвичайних ситуацій, створене в результаті оптимізації системи центральних органів виконавчої влади. Коментуючи своє призначення в уряді, Балога зазначив, що з нинішнім президентом у нього залишаються нормальні людські стосунки. «Хоча ми й були в різних командах. У нас одна мета — працювати на Україну», — підкреслив політик.

В одному з інтерв’ю він також розповів, що історія його стосунків з Януковичем почалася ще в 1999 році. «Він був у той час губернатором Донецької області, а я — Закарпатської області. Вже тоді я відчув його підтримку, коли на Закарпатті були постійні паводки. З того часу наша співпраця не переривалася», — додав він. 

Андрій Гончарук

c12be.jpg

З березня 2008-го Андрій Гончарук обіймав посаду заступника глави Секретаріату президента України Ющенка.

У березні 2010-го призначений заступником глави Адміністрації президента Віктора Януковича.

5 квітня 2011 в ході адмінреформи потрапив під скорочення штату і був переведений на посаду радника Президента — керівника Головного управління з питань міжнародних відносин Адміністрації Президента.

Євгеній Червоненко

07e16.jpg

Під час президентських виборів 2004 року Євген Червоненко займався особистою охороною Ющенка. Він став одним з найближчих соратників майбутнього президента.

Після перемоги Помаранчевої революції його було призначено начальником особистої охорони Ющенка та Міністром транспорту і зв’язку в уряді Тимошенко.

Після розпуску уряду Тимошенко Червоненко зайняв посаду голови Запорізької облдержадміністрації, а з 2008 року — першого заступник мера Києва.

На сьогоднішній день Червоненко обіймає посаду голови департаменту авіації Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України.