Уряди, які стежать за своїми громадянами через Facebook

У той час як уряди багатьох країн вважають за потрібне обмежувати права громадськості на запити інформації у держави, у свою чергу, вони все більше і більше збирають інформації про своїх громадян.

ef05a.jpg

Одинадцятого листопада найбільша у світі соціальна мережа Facebook опублікувала дані, які показують, що в першій половині 2015 світові уряди зробили на 15% більше запитів по особистої інформації користувачів, ніж за попередні шість місяців.

Ні Росія, ні Україна не увійшли до двадцятки найактивніших відправників запитів по особистій інформації користувачів мережі. Дані включають запити простої інформації, наприклад, під яким ім’ям увійшов в мережу користувач останній раз або його основні реквізити; Facebook не поширює дані при більш нав’язливих запитах, які він отримує, або про свої відповіді.

Доповідь Global Government Requests Report є частиною широкої ініціативи з реформування державного нагляду в країнах по всьому світу шляхом забезпечення більшої прозорості.

Доповідь, яка охоплює першу половину 2015 року, надає інформацію про кількість державних запитів за даними, а також кількістю контенту, забороненого законами різних країн світу, де соціальна мережа Facebook надає послуги.

ab6ea.jpg

Кількість контенту, обмеженого через порушення місцевого законодавства, протягом другої половини 2014 збільшилася на 112%, це 20 568 одиниць контенту, у порівнянні з 9 707. Як уже підкреслювалося раніше, Facebook не передбачає будь-яких таємних «обхідних шляхів» або прямого доступу до даних людей для уряду. Якщо отриманий запит занадто широкий, то в ньому відмовляють.

Як заявив представник соціальної мережі, за останні два роки вони регулярно публікують відомості про характер і ступінь запитів, які отримують. Для захисту інформації про користувачів мережа Facebook буде продовжувати застосовувати строгий підхід до кожного отриманого запиту від уряду.

Facebook також продовжує працювати з партнерами від промисловості та громадянського суспільства, щоб підштовхнути уряди по всьому світу, до реформування нагляду таким чином, щоб він захищав безпеку своїх громадян, поважаючи при цьому їхні права і свободи.