Серіали, які допоможуть правильно вести бізнес

Багато людей відчувають почуття провини, коли проводять вихідні за переглядом улюбленого ТВ-шоу, замість того, щоб читати роман або дивитися виступи на TED. Але гарною рисою сучасного телебачення є те, що воно може бути одночасно розважальним і повчальним. Особливо, коли справа стосується бізнесу.

Business Insider зібрали дев’ять телевізійних серіалів, які можуть поліпшити ваші навички бізнесмена, якщо ви зацікавлені дізнатися більше про лідерство, інтеграції вашої роботи і особистого життя, або ж управлінні офісними справами.

І найкраще в цьому те, що в той час, як вас затягує сюжет із суміші криміналу, любовних історій і фантастики ви навіть і не усвідомлюєте, що навчаєтеся.

1. «Обитель брехні»

429c2.jpg

Цей серіал ґрунтується на однойменній книзі, написаній колишнім консультантом в Booz Allen Hamilton. У серіалі фігурує група абсолютно аморальних менеджерів-консультантів, які готові практично на все, щоб завершити угоду.

У той час, як епізоди не сильно достовірно відображають реальність, але справжні консультанти стверджують, що вони все ж дійсно проливають світло на деякі важливі моменти в сучасному консультуванні.

Наприклад, взаємини між СЕО і його «номером другим», який зазвичай є розумною особистістю, але якого СЕО зазвичай не слухає. П’ятий сезон починається в 2016 році.

2.«Гра престолів»

ece04.jpg

Заснований на серії книг письменника Джорджа Р.Р. Мартіна «Пісня льоду і полум’я». Фентезійний телевізійний серіал телеканалу HBO має безліч сюжетних ліній, основна серед яких — відчайдушна битва за Залізний трон Семи королівств.

Експерти з менеджементу кажуть, що шоу дає важливі уроки з лідерства та динаміки влади, так само, як і ідеї, що ваші відмінні риси (наприклад, бути карликом або незаконнонародженим дитиною) можуть зробити з вас більш сильного лідера. Шостий сезон починається в 2016.

3. «Картковий будиночок»

1e592.jpg

Френк Ундервуд є самим макевіалліанскім персонажем на телебаченні, ніж хто-небудь. Він починає як конгресмен від демократів з Південної Кароліни і намагається пролізти на позиції, де зосереджена велика політична влада.

Угоди Ундервуда є повчальними для будь-якого нового цілеспрямованого бізнес-лідера, оскільки вони показують, наскільки важливо шанобливо ставитися до ваших підлеглих (Френк цього не робить) і витримувати удар від невдач (що Френк і робить).

Це ж і урок про те, як маніпулювати людьми і отримувати те, що ви хочете. Четвертий сезон починається в 2016-му році.

4. «Краще телефонуйте Солу»

a102b.jpg

Дія цього серіалу відбувається за шість років до серіалу «У всі тяжкі», коли Сол був Джиммі Мак Гиллом, адвокатом по кримінальному праву, який боровся, щоб отримати практику.

Досвід Джиммі є свого роду історією підприємця, яка не відступить, поки не досягне успіху. У його випадку, він так бажав успіху, що в підсумку це привело його на бік криміналітету.

Новий сезон починається в 2016 році.

5. «Гарна дружина»

43338.jpg

Після того, як її чоловіка посадили у в’язницю, оскільки він був залучений в політичний секс скандал, Алісія Флоррік повернулася до роботи літігатора в юридичній фірмі, щоб утримувати своїх двох малолітніх дітей.

Не дивлячись на те, що сюжет більш драматичний, ніж велика частина нашого життя, він є хорошим прикладом того, як наші персональні та професійні якості з’єднуються, щоб створити особливу нашу індивідуальність. Сьомий сезон починається восени 2015.

6. «Зупинись і гори» 

53d30.jpg

Дія відбувається в силіконових преріях Техасу в 1983 році. Це вигадана історія революції персональних комп’ютерів. Колишній працівник IBM Джо Макміллан Сонован свою власну компанію і хоче змінити персональний комп’ютер, який він допомагав створювати.

Глядач дізнається багато про технологій, але й може дізнатися, що високі професійні амбіції можуть впливати на особисте життя. Цікаво, але історія нагадує сходження фірми Compaq Computers, які дійсно переробили запатентований код IBM.

7. «Божевільні»

abb0c.jpg

Дія серіалу відбувається в 1960-их роках у Нью-Йорку. Дія розвивається навколо команди рекламників у вигаданій фірмі Sterling Cooper. Основними темами є сексизм та гендерні питання, а однією з найцікавіших сюжетних ліній є сходження Пеггі від секретаря до копірайтера, оскільки вона ніколи не говорила «ні» на запитання. Після семи сезонів серіал закінчився в 2015 році.

8. «Західне крило»

8f221.jpg

Серіал дає можливість заглянути в повсякденне життя вигаданого президента США Josiah Bartlett і його оточення.

Це хороший приклад того, як ефективний лідер знає, коли можна поступитися своїми підлеглим, які можуть бути розумнішими або більш умілими в деяких випадках. Після семи сезонів серіал був закритий у 2006 році.

9. «Клан Сопрано»

57013.jpg

Тоні Сопрано — чоловік, батько, страждає панічними атаками і на додачу глава кримінальної організації Нью-Джерсі. Кожен епізод серіалу на каналі HBO висвітлює різні конфліктні ситуації в його будинку і робочого життя.

Без жартів: існує книга під назвою «Лідерство в стилі Сопрано», в якій говориться, що Тоні дуже ефективний і чуйний бос, який може навчити важливим урокам по стратегіях в менеджменті.