Найвідданіші тварини

Люди звикли думати, що є єдиним видом на Землі, здатним до моногамних стосунків на все життя. Коли ж справа доходить до справжньої вірності, то багато інших тварин представляють кращі приклади того, як підтримувати відносини тривалістю в життя.

Хоча моногамія в тваринному світі — явище рідкісне, зустрічаються представники тварин, здатні на серйозні відносини.

1. Гіббони

f9ed4.jpg

Гібони — найближчі родичі людей, які створюють пари на все життя. Вони моногамні, що дуже рідко зустрічається серед приматів.У парі гібони утворюють надзвичайно сильний зв’язок.

Статевий диморфізм виражений неявно, тому самці і самки цього виду приблизно однакового розміру. Це свідчить про те, що представники обох статей знаходяться на відносно рівних умовах.

2. Лебеді

2ca0d.jpg

Лебеді утворюють моногамні пари на багато років, а то і до кінця життя бувають вірні своєму партнеру. Про лебедину вірність складають історії, а зображення двох плаваючих лебедів, чиї довгі шиї сплелися і утворюють серце, стали універсальним символом любові.

Причина такої поведінки пернатих має цілком практичне підгрунтя. Таким способом птиці зводять до мінімуму час на пошук партнера, адже крім цього багато витрачається на переліт, освоєння території та висиджування пташенят.

3. Чорні грифи

d206f.jpg

Приваблива зовнішність зовсім не є необхідною умовою для вірності. У чорних грифів за моральністю членів сімей стежить громадськість!

Як відомо, грифи карають тих недолугих співтоваришів, які були спіймані на розпусті! У дослідженні, опублікованому в журналі Behavioral Ecology, було встановлено, що «пари грифів демонструють довгострокові відносини, батьки по черзі висиджують пташенят і разом їх вигодовують».

Пари, у яких батьки залишаються разом, теж демонструють міцні зв’язки.

4. Французські скалярії

d281e.jpg

Французьких скалярій ще ніхто не бачив плаваючими поодинці. Ці створіння живуть, подорожують і навіть полюють парами. Риби утворюють моногамні зв’язки, які часто тривають до кінця життя одного з партнерів.

Насправді, самці і самки діють як команда, щоб ефективно захищати свою територію від сусідніх пар.

5. Вовки

d8538.jpg

У популярних фольклорних творах вовки зображуються часто шахраями і бандитами, в той час, як в сімейному житті вони можуть показати людям приклад справжньої вірності і благочестя.

Як правило, зграї складаються з самця, самки і їх потомства, що нагадує горезвісну «ядерну сім’ю». Старше потомство навіть допомагає піклуватися про своїх молодших братів і сестер.

Час від часу зграя приймає і самотніх вовків. У зграї може бути від трьох і більше вовків.

6. Альбатроси

b3034.jpg

Альбатрос літає на великі відстані через океани, але, незважаючи на довгі перельоти, цей птах завжди повертається на одне і те саме місце, до одного і того ж партнеру.

Птахи утворюють пари на кілька років. А то і до кінця життя. Свої відносини альбатроси «освіжають» виконанням вельми дивних ритуальних танців.

Самка альбатроса за рік відкладає всього лише одне яйце, тому важливо вибрати того самого єдиного і надійного партнера, з яким можна виростити настільки нечисленне потомство.

7. Терміти

a454e.jpg

У колонії мурах королева лише один раз злучається з самцем, зберігаючи гамети на все життя. Самець же після спарювання, як правило, гине.

Кілька видів термітів можуть утворювати пари на все життя. Пара складається з «королеви» і «короля», які в буквальному сенсі народжують все своє королівство.

Правда, якщо така пара розпадається, то це рідко відбувається мирним шляхом. Один з партнерів через помсту навіть може покалічити іншого.

8. Горлиці

e737f.jpg

Горлиці є символом любові і вірності і навіть одного разу надихнули Шекспіра, ставши героями його поеми «Фенікс і Черепаха». Горлиць також називають тими, що плачуть або дощовими голубами.

Самець доглядає за самкою, виробляючи особливий свистячий звук крилами на льоту.

9. Білоголові орлани 

8f669.jpg

Є національною емблемою Сполучених Штатів. Що ж стосується підтримки подружніх уз, то в цьому вони досягають успіху набагато краще жителів країни, яку вони символізують.

Орлани створюють пару на все життя, за винятком випадків смерті партнера або неможливості завести потомство.