10 найперспективніших стріт-арт художників

За останнє десятиліття навколо вуличного мистецтва або стріт-арту твориться справжнє божевілля. Ми стали свідками справжнього вибуху інтересу до мистецтва вулиць, що призвело до організації різних виставок, фестивалів і, звичайно ж, появі цілої обойми веб-сайтів на цю тематику.Стріт-арт розбурхав і увагу представників мейнстріму.

П’ять років тому ніхто й подумати не міг, що вуличний художник буде створювати плакати для виборчої кампанії президента США. Або ж його роботи будуть продаватися за шалені гроші на аукціоні.Але часи стрімко міняються.

Видання Complex magazine попросив Ер Джея Рашмора, відомого американського колекціонера стріт-арту та автора блогу Vandalog, розповісти про основні тенденції в стріт-арті і представити кращих художників 2012-го року.

1. Ентоні Лістер

Принаймні, стосовно певних енергетичних рівнів, Ентоні Лістер — це відповідь Австралії американському художнику Шепарду Фейрі. Талановитий і плідний художник добре підходить під опис «людини дії». Він може стати безумовним фаворитом аудиторії в 2012-му році і затьмарити собою визнаних майстрів.

стрит-арт Энтони Листер

2. Эль-Maк

Незважаючи на те, що художник із Лос-Анджелесу Ель-Maк, ймовірно, відомий перш за все завдяки своїй співпраці з іншим стріт-арт художником під ніком Ретна. За останній рік, він своїми традиційно величезними, на стіну будинку, портретами довів, що може творити цілком самостійно.

Эль-Maк

3. Стінкфиш

Якщо вам подобається брудний вандалізм, то ви оціните роботи Стінкфіш. Якщо ж вам до душі великі трафаретні портрети, то і тут цьому художнику є чим похвалитися. І звичайно ж — все приправлено неабиякою часткою колумбійського духу.

Стинкфиш

Стинкфиш Колумбия

4. Jaz

Будь-хто, хто бачив малюнки Jaz скаже вам, що ця людина майбутнього. Хоча більша частина його робіт знаходиться в Буенос-Айресі, за останні кілька місяців ми стали свідками початку його завоювання Північної Америки. Навіть на галасливих багатотисячний арт-фестивалях в Атланті і Майамі, Jaz виділявся як майбутня зірка.

Jaz

5. Енцо / Ніо 

Цей дует, здавалося з’явився нізвідки, щоб створювати найбільш відповідне для популярного блогу Tumblr вуличне мистецтво 2011 року. Складно володіти славою смішного і дотепного стріт-художника, і при цьому щоб тебе не назвали черговим клоном легендарного британця Бенксі. Енцо і Нио змогли опинитися поза цим.

Энцо / Нио

6. Леон Рейд IV 

У далекосяжних планах цього художника поставити гігантську скульптуру павука на Бруклінський міст. Задумки Леона завжди мають нескромні розміри і у нього є потенціал, щоб їх втілити. У минулому році він успішно використовував ресурс Kickstarter і соціальні медіа для фінансування та лобіювання ідеї одноденного прикрашання та перетворення кінної статуї Джорджа Вашингтона на Юніон-сквер в Нью-Йорку. Так що його ідея з павуком може виявитися не такою вже нереальною і надуманою.

Леон Рейд IV

7. Пол Інсект

Те що Пол Інсект продав свої роботи Демієну Херсту зовсім не свідчить, що він зрадив стріт-арт. Навпаки, деякі з своїх кращих малюнків, які і зараз можна споглядати, він зробив на вулицях Лондона. Але на відміну від більшої кількості вуличних художників, Пол зміг домогтися успіху як на вулицях так і в галереях.

Пол Инсект

Пол Инсект

8. Лаш

В своїх руках Лаш тримає дзеркало 21-го століття, яке відображає тенденції в вуличному мистецтві і графіті, а також підсилює кращі і гірші частини культури до абсурду. Він малює свій твіт і розставляє по місту свої іграшки. У той же час на відкритті його галереї працювали стриптизерки і проводилися бої в клітинах. Ось такий він забавний чоловік.

Лаш-стрит-арт

9. Ісаак Кордал

Ісаак Кордал є художником-скульптором з Галичини. За допомогою всього лише однієї або двох крихітних бетонних скульптур в потрібному місці, Ісаак може розповісти цілу історію і викликати в індивідуума гнітюче почуття ізольованості від сучасного міського життя. Його роботи є ідеальним компаньйоном для хворих із сезонними афективними розладами.І

Исаак Кордал

10. Bom.k

Це француз, поєднує у своїх роботах фотореалістичні графіті, які нагадують стиль Ральфа Стедмана. Якщо ви думали, що малюнки Стедмана трохи моторошні, то Bom.k виводить це почуття на новий рівень. Будучи членом групи Da Mental Vaporz, він малює з кращими діячами вуличного мистецтва та графіті Франції.

Bom.k