Мона Ліза Леонардо да Вінчі очима сучасних постмодерністів

Шедевр Леонардо да Вінчі вже декілька століть хвилює світ своєю геніальністю та загадковістю. Дискусії навколо цієї картини не вщухають і сьогодні. Сучасні майстри, яких надихає шедевр великого майстра, спробували зобразити жінку тих часів, загадкову та прекрасну Джоконду, просто на вулиці за допомогою вуличного мистецтва — графіті. Мону Лізу очима сучасних постмодерністів представляє WebUrbanist.

Багато з цих копій завоювали популярність серед поціновувачів. Адже Мона Ліза — це потужний заряд енергії та натхнення для глядачів та художників. Шкода, що ці надзвичайно цікаві роботи постійно зникають під шаром фарби або уламками старих будинків.

Мона Ліза очима сучасних постмодерністів (WebUrbanist)
ФотоТекст
мона ліза графіті1. На цьому фото зображена Мона Ліза по-російськи: Джоконда в червоному, з п’ятикутною зіркою на шиї та пляшкою в руках. І хоча автор має своє власне бачення та трактування, комуністична символіка є помітною.
мона ліза графіті2. Ця Мона Ліза родом з Португалії. Шанувальник творчості Да Вінчі виразив своє захоплення талантом митця, просто скопіюваваши його творіння на стіні звичайного будинку.
мона ліза графіті3. Звідки походить ця копія відомої картини, однозначно сказати важко. Проте можна зробити припущення, що над малюнком працювали два майстра. Очі, ніс та губи виконані в одному стилі, а вуха, волосся, плечі та крила – це робота іншого митця.
мона ліза графіті4. Багато галасу наробила ця копія Мони Лізи, яка була зроблена на стіні будинку одного з міст у Великобританії. Дехто навіть намагався знищити зображення. Проте потім їх переконали, що навіть з піднятою спідницею Джоконда все одно чиста та непорочна.
мона ліза графіті5. Ця варіація на тему Мони Лізи із Португалії. На жінці бейсбольна кепка та інша сучасна атрибутика.
мона ліза графіті6. А ця Джоконда мешкає в Англії.
мона ліза графіті7. Фото зробили в Нью-Йорку на будинку, який мали реконструювати. Тому достеменно невідомо, чи існує зображення досі.
мона ліза графіті8. На фото стіна в Норвегії. Автор зобразив Джоконду, яка щіткою замальовує власне зображення. Залишилось питання: вона це робить, бо вважає, що її образ вже застарів та некреативний для сучаного мистецтва? Або ж цим самим вона просто просить не привертати стільки уваги до її скромної персони. Кожен дає відповідь на це питання сам. Автор назвав своє творіння — “Остання Мона”.
мона ліза графіті9. Лондонський митець зобразив Мону Лізу із зброєю в руках та загадковою посмішко на обличчі. Швидше за все ця картина носить політичний характер.