Найприбутковіші актори всіх часів

Існує обмежене число акторів, одна лише участь яких у фільмі приносить мільярди доларів від продажу біллетов. Завдяки своїй незмінній популярності і успіху, їх кар’єри тривають десятиліттями.

На основі аналізу інформації за валовим виторгом від касових прибутків фільмів, з поправкою на інфляцію ціни квитка від онлайн ресурсу Box Office Mojo американський журнал 247 Wall St. визначив найбільш цінних акторів усіх часів.

1. Том Хенкс

a758f.jpg

Загальний прибуток від фільмів: 6200000000

Середній прибуток: 155400000

Кількість фільмів: 40

Кращий касовий фільм: «Форрест Гамп»

Отримані премії Оскар: 2

Кар’єра в кіно Тома Хенкса почалася в 1984 році, з тих пір фільми з його головним участю принесли близько 155 мільйонів доларів з урахуванням інфляції.

Найкасовішим фільмом Хенкса був «Форрест Гамп», який отримав касу в 611 мільйонів доларів. Серед інших фільмів, які зібрали більше 300 мільйонів доларів, були «Врятувати рядового Райана», «Ізгой», і всі три мультфільми серії «Історія іграшок».

Хенкс був номінований на п’ять нагород Академії і отримав два Оскара за кращу головну роль у фільмі «Форрест Гамп» (1994) та фільмі «Філадельфія» (1994).

2. Харрісон Форд

d5d57.jpg

Загальний прибуток від фільмів: 7,4 мільярдів доларів

Середній прибуток: 218,3 мільйона доларів

Кількість фільмів: 34

Кращий касовий фільм: «Зоряні війни»

Отримані премії Оскар: 0

Найвідоміша роль американського актора Харрісона Форда — капітан Хан Соло в оригінальній трилогії «Зоряні Війни», яка зібрала майже 2,9 мільярда доларів. Його не менш популярний герой Індіана Джонс, серія фільмів про якого зібрала більше 1,8 мільйонів доларів.

Крім цих фільмів, Форд знявся в численних бойовиках і трилерах, в тому числі у фільмі 1985 року «Свідок», за який він отримав єдину номінацію на Оскар, а так само фільми «Втікач» (1993) і «Літак президента» (1997).

Після придбання компанією Дісней студії «Lucasfilm» в жовтні 2012 року, поширилися чутки, що Форд зіграє в новому фільмі серії «Зоряні війни».

3. Едді Мерфі

2cc19.jpg

Загальний прибуток від фільмів: 5900000000

Середній прибуток: 154, 6 мільйонів

Кількість фільмів: 38

Кращий касовий фільм: «Шрек 2»

Отримані премії Оскар: 0

Комік Едді Мерфі почав акторську кар’єру у віці 19 років після того, як він виступив у вечірньому шоу «Saturday Night Live», і став одним з найуспішніших коміків свого покоління.

Він знявся в 11 фільмах, які зібрали понад 200 мільйонів доларів з урахуванням інфляції, починаючи з мультфільму «Мулан», і закінчуючи комедією «Чокнутий професор». Його два найкасовіших фільму «Шрек 2» і «Поліцейський з Беверлі Хіллз» зібрали більш ніж півмільярда доларів кожен.

Незважаючи на свій запаморочливий успіх, Мерфі ніколи не отримував премію Американської кіноакадемії, хоча він став лауреатом премії «Золотий глобус» у 2006 році за роль у фільмі «Дівчата мрії». Це не завадило актору отримати ганебну премію «Золота малина» у 2010-му році як найгірший актор десятиліття.

4. Робін Вільямс

1c98d.jpg

Загальний прибуток від фільмів: 4,8 мільярдів доларів

Середній прибуток: 108, 4 мільйонів доларів

Кількість фільмів: 44

Кращий касовий фільм: «Місіс Даутфайр»

Отримані премії Оскар: 1

Після головної ролі в серіалі «Морк і Мінді», Робін Вільямс почав свою кар’єру в кінематографі з головної ролі у фільмі «Попай» в 1980 році. Його перші шістнадцять картин принесли прибуток у 100 мільйонів доларів з урахуванням інфляції.

Серед найпопулярніших фільмів з Вільямсом — комедії «Місіс Даутфайр» та «Флаббер», а також такі драми, як «Товариство мертвих поетів» і «Розумниця Уілл Хантінг», яка принесла Вільямсу його єдиного на сьогоднішній день Оскара. Вільямс також озвучував двох героїв з найкасовіших мультфільмів усіх часів: «Аладдін» і «Роби ноги».

5. Том Круз

89419.jpg

Загальний прибуток від фільмів: 5,0 мільярдів доларів

Середній прибуток: 153,0 мільйонів доларів

Кількість фільмів: 33

Кращий касовий фільм: «Кращий стрілець»

Отримані премії Оскар: 0

Том Круз є одним з усього декількох акторів, хто зібрав понад 5 мільярдів доларів з поправкою на інфляцію від продажу квитків. Коли Тому було всього двадцять три роки, він знявся у фільмі «Кращий стрілець», збиток від якого склав 370 мільйонів доларів.

Зате наступні фільми з Томом Крузом у головній ролі зібрали більше 300 мільйонів доларів, включаючи «Людина дощу» і перші два фільми серії «Місія нездійсненна».

Круз ніколи не отримував премію Американської кіноакадемії, але був номінований три рази за ролі у фільмах «Народжений четвертого липня», «Джеррі Магуайр» і «Магнолія». Круз також був номінований на сім Золотих глобусів, вигравши три з них.

6. Дастін Хоффман

359f9.jpg

Загальний прибуток від фільмів: 4,6 мільярдів доларів

Середній прибуток: 117, 5 мільйонів доларів

Кількість фільмів: 39

Кращий касовий фільм: «Випускник»

Отримані премії Оскар: 2

Незважаючи на те, Дастін Хоффман знявся в майже 40 фільмах, його перша картина «Випускник» 1967 року залишається найкасовішим фільмом. За роботу в цьому кіно Хоффман отримав першу зі своїх семи номінацій на Оскар.

Актор отримав свою першу премію в Академії за головну роль у драмі 1979 року «Крамер проти Крамера», і свій другий Оскар за роль у фільмі «Людина дощу», в якому він знявся разом з Томом Крузом.

В цілому, одна третина фільмів Хоффмана отримала не менше 100 мільйонів доларів касових зборів, починаючи від політичної драми «Вся президентська рать» до комедії «Тутсі».

7. Шон Коннері

14b7e.jpg

Загальний прибуток від фільмів: 4,5 мільярдів доларів

Середній прибуток: 122, 9 мільйонів доларів 

Кращий касовий фільм: «Кульова блискавка»

Отримані премії Оскар: 1

Шон Коннері є одним з шести акторів, які грали роль Джеймса Бонда — героя шпигунських романів Яна Флемінга. З 1963 по 1983 рік Коннері зіграв секретного агента в семи фільмах.

Два з цих фільмів — «Голдфінгер» в 1964 року і «Кульова блискавка» в 1965 року — заробили не менше 500 мільйонів доларів. Коннері також знявся у ряді успішних фільмів в стилі «екшен», в тому числі «Недоторкані», за який він отримав одного Оскара, «Скала» і «Полювання за Червоним жовтнем».

В даний час Шон Коннері перебуває на заслуженому пенсійному відпочинку. Його останнім фільмом стала картина «Ліга видатних джентльменів», яка вийшла у 2003 році.

8. Морган Фрімен

fbdd4.jpg

Загальний прибуток від фільмів: 4,5 мільярдів доларів

Середній прибуток: 95,8 міліонів доларів

Кількість фільмів: 47

Кращий касовий фільм: «Темний Лицар»

Отримані премії Оскар: 1

Морган Фрімен був вперше номінований на Оскар за роль у фільмі 1987 року «Вуличний хлопець». Протягом всієї своєї кінокар’єри, Фрімен був номінований на Оскар п’ять разів, і отримав його лише в 2005 році за роль у фільмі «Крихітка на мільйон».

Фріман також знявся у ряді великих касових хітів, у тому числі трилогії про Бетмена режисера Крістофера Нолана, однієї з найуспішніших франшиз всіх часів, і комедії «Брюс Всемогутній».

Голос Моргана Фрімена не менш знаменитий і його можна часто почути за кадром в якості оповідача від третьої особи.

9. Клінт Іствуд

96740.jpg

Загальний прибуток від фільмів: 4,3 мільярдів доларів

Середній прибуток: 93,3 міліонів доларів

Кількість фільмів: 46

Кращий касовий фільм: «Перемогти за всяку ціну»

Отримані премії Оскар: 0

Останні сорок п’ять років Клінт Іствуд купався в променях акторської слави. Починаючи з першого фільму «За жменю доларів», випущеного в 1967 році, успіх не покидає актора.

Його найбільш касовим фільмом став блокбастер 1978 року «Перемогти за всяку ціну», який приніс йому більше 283 мільйонів доларів. За такі не менш відомі фільми, як «Брудний Гаррі», «Охоронець закону» та один із недавніх «Гранд Торіно» Іствуд отримав більш ніж 150 мільйонів доларів.

Клінт Іствуд також став успішним режисером і лауреатом премії «Оскар» в номінації «Кращий режисер» за фільми «Непрощений» і «Крихітка на мільйон». Обидві картини отримали премію Американської кіноакадемії як кращі фільми року. За акторську гру Клінт Іствуд так і не отримав заповітну статуетку.

10. Джон Траволта

6f067.jpg

Загальний прибуток від фільмів: 4,3 мільйонів доларів

Середній прибуток: 99,7 тисяч доларів

Кількість фільмів: 43

Кращий касовий фільм: «Бріолін»

Отримані премії Оскар: 0

Після початку кар’єри на ТБ-шоу «Ласкаво просимо, Коттер», актор Джон Траволта в кінці 1970-их років успішно знявся в головних ролях у фільмах «Лихоманка суботнього вечора», за який отримав номінацію на «Оскар, і « Бріолін».

З поправкою на нинішню інфляцію, ці картини залишаються найкасовішими в кар’єрі Траволти. З тих пір Джон Траволта був помічений у фільмах різних жанрів, у тому числі і комедіях. Це і весела «Вже хто б говорив», а також культові «Кримінальне чтиво» і «Без обличчя».

Але не всі фільми за участю Траволти були успішними. За фантастичний бойовик «Поле битви: Земля» актор отримав кілька номінацій премії «Золота малина», в тому числі і як найгірший актор.